ЯК ЗБЕРЕГТИ ІРПІНЬ ЗЕЛЕНИМ?

Володимир КАРПЛЮК

Уже не перший рік у соціальних мережах громадськими активістами і просто не байдужими людьми активно обговорюється питання збереження в Ірпені та регіоні багаторічних лісових насаджень, які прославили Ірпінь як курортне місто з чистим повітрям. Однак заходи щодо збереження дерев давалися неймовірними зусиллями і не завжди приносили позитивні результати. То ж актуальним залишається питання: як реально можна вплинути на цю ситуацію?

Як правило, ті, хто бере участь в обговореннях, у знищенні дерев передусім звинувачують усіх забудовників, які останні десятиліття на теренах Ірпінського регіону активно зводять багатоквартирні будинки. І в цьому, звичайно, також є гірка правда.

Однак погляньмо на проблему “зеленого Ірпеня” дещо в інший площині. Адже більшість забудовників використовують недосконале існуюче законодавство, діють саме в його визначених рамках. Пізно щось змінювати після того, як виділена земельна ділянка з лісовими насадженнями перейшла у власність до фізичної особи, а потім перепродана. Які можуть бути претензії до тих, хто заплатив гроші за земельну ділянку, виставлену на продаж? Покупцем може бути і забудовник. Право приватної власності чітко захищено Конституцією України.

Тож варто з’ясувати, на якому етапі громада реально зможе вплинути на безсистемну забудову Ірпеня, а, значить, припинити вирубку лісу.

Контроль за виділенням земельних ділянок

Як правило, у нашій державі цей процес неймовірно утаємничений органами місцевого самоврядування. На сесіях ці питання проходять швидко, як по маслу. Більшість присутніх громадських активістів у залі не можуть сприйняти на слух невідомі прізвища осіб, яким виділяється земельна ділянка, а тим більше знати, чи має вона взагалі якісь насадження.

Швидкість процесу голосування місцевими депутатами говорить про злагодженість дій і про попередню домовленість щодо спільних позицій. Тому, для того, щоб проконтролювати питання виділення землі, потрібно ходити на засідання земельної комісії. Це профільна комісія і саме вона приймає попереднє рішення про виділення і виносить його на розгляд сесії. Як правило, ця комісія засідає за 7-10 днів до проведення сесії. У випадку, якщо представники громади не згодні з рішенням комісії, у них ще буде час для того, щоб звернути увагу правоохоронних органів на незаконність дій депутатів. Адже після того, як у сесійній залі проголосовано “за” – виправити ситуацію вже набагато важче.

Контроль за зміною цільового призначення земельних ділянок

Більшість дерев ідуть під ніж саме після зміни цільового призначення. Адже вся земля в Ірпені виділяється, як правило, або під будівництво приватного житлового будинку, або під сільськогосподарську діяльність. Але забудовник, який придбав земельну ділянку під будівництво приватного житлового будинку, обмежений площею забудови, а у випадку призначення під сільськогосподарську діяльність будувати взагалі не може. Тому громадські активісти повинні знати, що якщо розробляється детальний план території, то у 95% випадках робиться це з однією метою – аби перевести призначення земельних ділянок під “багатоквартирну забудову”.

І все!!! Згідно з існуючим законодавством – все!

http://pulsar-irpin.com.ua/nadosobiste/yak-zberegti-іrpіn-zelenim.html

Popularity: 1% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code