Данута КОСТУРА
У час барикад у центрі Києва, у час, коли пролилась кров, у час тривог і непевності у завтрашньому дні в захопленому майданівцями Українському домі пролунала пропозиція відкрити Бібліотеку Майдану. Ідея лягла на душі присутніх, її підтримали ентузіасти.
Ще один український феномен – духовне начало завжди йде пліч-о-пліч з випробовуваннями та небезпеками ( згадаймо пісні січових стрільців часів УНР).
Сказали – зробили. Спочатку книги почали зносити самі київські учасники протестного руху. Згодом, почувши про починання, підключилися кияни, які підтримують процеси, що відбуваються в Україні. Книги пішли валом – волонтери, які допомагають їх впорядковувати, ледве встигають ставити штампи «Бібліотека Майдану».
Серед дарувальників побачила і своїх знайомих – дитячу письменницю Лесю Воронину та професора НАУКМА Ларису Масенко. Вони все викладали і викладали з пакетів не тільки авторські книги, але й книги з власної бібліотеки.
Долучилися видавництва, редакції газет. Є тут раритети, які непросто знайти у книгарнях. І про це можна почути з захоплених вигуків відвідувачів.
Книги сортуються за напрямками. Стелажами підсобила одна з бібліотек. Багато книг волонтери запаковують у коробки. Їх буде передано у сільські бібліотеки. Вже це почали робити. Учасники Майдану, які приїхали на машинах чи мікроавтобусах, повертаючись додому, везуть майданівські «гостинці» – книги зі штампом «Бібліотека Майдану».
Волонтер з Мінська пан Микола, який на Майдані з середини грудня, за фахом медпрацівник. Вибрав для себе напрямок з психології, ретельно добираючи туди літературу. За його столом майже заповнена коробочка з різнокольоровими папірцями. На них виведені слова « Чесне слово». Ці слова пишуть люди, які беруть книги з бібліотеки, зобов’язуючись повертати їх під своє слово. Чесне.
Це ще один креативний штрих до поняття «Бібліотека Майдану». Люди можуть себе протестувати на поняття відповідальності за дотримання обіцянки. Чесне слово повернути книги дали вже чимало позичальників.
Але є такі, які вагаються. Бо через причини, відомі тільки їм, не впевнені, що зможуть віддати книгу.
У Біблії сказано: « Краще тобі не обіцяти, ніж обіцяти і не виконати »
Еклізіаст , глава 5, стих 4
Тому з великим жалем не беруть вподобане видання. Особливий вияв чесності і відповідальності щодо свого слова. Як і до Майдану – явища щирого і чесного.
За словами пана Миколи таких людей набирається близько 20 відсотків. У багатьох випадках
він все ж пропонує їм взяти книгу без зобов’язань – впевнений, що такого плану люди знайдуть спосіб не залишити її у своїй бібліотеці, а прилаштувати згідно з майданівськими вартостями.
Говорячи про позитивні складові нашого Майдану, можемо тепер з гордістю долучити до нього і Бібліотеку Майдану.
Данута Костура
no images were found
Popularity: 2% [?]