«Укрпрофоздоровниці» необхідне «оздоровлення»

Данута КОСТУРА

Минулого року Голова правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Микола Субота констатував  у своєму інтерв’ю, що санаторно-курортна система потребує оздоровлення. Судячи з дій керівництва «Укрпрофоздоровниці» , «оздоровлення» потребує і саме керівництво. Бо як тоді зрозуміти, що успішний ворзельський санаторій «Україна» у середині листопада змушений був захищатися від рейдерів. Працівники  не пускали у приміщення, в якому знаходиться кабінет головного лікаря, нову посадову особу – директора . На допомогу працівникам  прийшла місцева самооборона.

«Реформування і оптимізація» по-укрпрофоздоровницьки

Посада  директора була введена у штатний розпис санаторію «Україна» наказом Голови правління М. В. Суботи  22 жовтня 2014 року. До цього весь час санаторій очолювався головним лікарем. Головного лікаря санаторію Андрія Микитовича Липовецького, який керував оздоровницею 13 років, попередили, що термін дії контракту з ним припиняється 15 листопада. Йому пропонувалося обійняти посаду заступника по лікувальній справі. Він відмовився. Посаду директора мав обійняти К. Бабаджанов, але не склалося. 12 листопада «Укрпрофоздоровниця» видає за підписом виконуючого обов’язки Голови правління О. М. Троценка наказ, де звільняє А. М. Липовецького і покладає обов’язки головного лікаря на його заступника по господарських питаннях. А 17 листопада  О. М. Троценко видає новий наказ, де призначає  директором Гуртовцову Марію Валеріївну .

Саме Гуртовцову та юриста, який її супроводжував,  так «тепло» зустрів обурений колектив санаторію, у якому працюють 200 осіб. Голова профкому Елеонора Радчук сказала, що на знак протесту проти дій керівництва «Укрпрофоздоровниці»,  працівники виходять з лав профспілки. Колектив вважає, що це рейдерська атака на їх добротний у всіх відношеннях санаторій. Вони бачать, у якому стані перебуває зараз ворзельський санаторій «Зірка», яким три роки керує тридцятивосьмилітня  Гуртовцова. Санаторій, який вже був практично знищений до її приходу, занепав ще більше. З приходом такого директора,  подібна  доля може чекати і санаторій «Україна».

Через кілька днів, незважаючи на спротив колективу, зламавши замки, новопризначена директорка зайняла кабінет,змусивши винести документи та особисті речі Липововецького. За цим спостерігала міліція, але не втручалася. Зрештою кабінет головного лікаря опломбували.

Голова правління М. П. Субота відповів Андрію Липовецькому, що нікого до нього не посилав.

Андрій Липовецький  каже, що коли вдиралися у його кабінет, він був на лікарняному – підскочив тиск. Прийшов у кінці дня. Йому розказали, що допомагали новоспеченій директорці захоплювати кабінет невідомі люди, в невідомій формі. Рейдери порозставляли своїх людей в адмінприміщенні, у якому знаходяться також маніпуляційні кабінети, створивши тим самим проблеми для 95 хворих, з яких 57 – з реабілітаційного відділення. Так що команда,  до якої належить Гуртовцова, зробила свій «вклад» у справу відновлення здоров’я у постінфарктників.

Відповідаючи на питання, звідки така нелюбов «Укрпрофоздоровниці» до санаторію, Андрій Липовецький висловив припущення, що це відповідь на його відмову платити щорічні внески до інвестиційного фонду, створеному десь 4-5 років тому, у розмірі 2,8 % від валового доходу їхнього підприємства. А це 500 тисяч гривень за минулий рік. Головний лікар каже, що не знає, як розпоряджається Укрпрофспілка цими коштами, які передає їй інвестиційний фонд. Санаторій добросовісно сплачує всі податки. А цих пів мільйона гривень оздоровниця  вклала би у свій розвиток . Може тому санаторій і трясе від періодичних перевірок ( співробітники розказували, що перевіряючі навіть пробурювали стіну, провіряючи товщину накладеної штукатурки). Але нічого не знайшовши, очевидно, вирішили піти іншим шляхом.

А шлях – незаконний. Бо у Статуті закритого підприємства санаторію «Україна» не має такої посади, як директор. Щоб її ввести, треба пройти певні процедури. Все це рейдерські схемки, розраховані, очевидно, на «авось». Це «авось» підкріплене нашим беззаконням, вкупі з безмежним нахабством і вірою, що їм все зійде з рук.

Про санаторій «Україна»

Санаторій «Україна» повністю самоокупний. Щороку  оздоровлює близько 6000 осіб, 80 відсотків  який лікуються за кошти фонду соціального страхування, інших фондів, решта – 20 відсотків пацієнтів відновлюють своє здоров’я за власні кошти. Оздоровниця налічує 362 ліжка у 4-х спальних корпусах  з двомісними кімнатами та кімнатами класу «Люкс», має сучасну діагностичну базу, потужне бальнеологічне відділення. Тут є дві їдальні із замовною системою харчування на 550 місць, працює бювет.

У реабілітаційному відділенні лікуються люди , які перенесли операцію на серці, інфаркт міокарда. Тут впродовж 24 днів пацієнту допомагають відновити руховий режим, пройти фізичну і психологічну адаптацію.

85 відсотків хворих, які пролікувалися у реабілітаційних відділеннях, повертаються до роботи. Хворі, які не проходять реабілітацію в санаторіях  – лише 45 відсотків.

У минулому місяці Андрієм Липовецьким підписаний трьохсторонній меморандум про створення реабілітаційного відділення, наразі на  40 місць, для учасників АТО.

За останні десятиліття санаторій «Україна», перенісши разом з іншими оздоровницями декілька криз, вижив. Відремонтовано корпуси, актова зала  стала  гордістю не тільки санаторію, але й усього Ворзеля. Тут проходять  Всеукраїнські пісенні фестивалі.

Своїми досягненнями оздоровниця має завдячувати перш за все керівникові Андрію Липовецькому, який тут працює з 1987 року. З 1997 року  він – завідуючий відділенням реабілітації хворих, що перенесли інфаркт, з 2001 року – головний лікар.

Говорять працівники, пацієнти, мешканці

«Йому вдалося згуртувати великий колектив у єдине ціле. У свій час я був головним лікарем одного з кримських санаторіїв. Як колишній керівник  по-доброму заздрю Андрію Микитовичу – працівники стоять за  нього горою.  Робота медперсоналу «відшліфована» до деталей», – сказав у розмові лікар-психотерапевт санаторію Олександр Сорочинський. Він  працює у санаторії рік. У 2006 році як пацієнт клініки Амосова проходив в «Україні» реабілітацію і може порівняти як змінився за цей час санаторій, скільки вкладено фінансів і праці – відремонтовані корпуси, появилися новітні діагностичні апарати.

Говорить пацієнтка Віра Яновська: « Я попала у земний рай. Тут чудова природа, затишна, охайна територія. Вже це лікує. А ще чуйний персонал, який знає свою справу, якісне дієтичне харчування. Санаторій хвалять пацієнти, які мали змогу порівнювати з іншими оздоровницями. Жаль, що не має спокою у самому санаторії ».

Пацієнтка Людмила Комарова жалкує, що досі тут не лікувалася. Почуває себе значно краще, тиск нормалізувався. Все тут подобається. Шкода, що така напружена обстановка в оздоровниці.

Співробітники зорганізували збори колективу і громадськості , на яких  вкотре підтримали свого головного лікаря.

Андрій Липовецький на зборах нагадав, що подібний захват планувався ще рік тому, але тоді рейдерам захопити санаторій не вдалося.  Начальство не милувало оздоровницю – то не дійдуть до неї путівки ( літом, скажімо, 231 путівка  на суму 2 млн грн були передані іншим санаторіям), то не сплатять вчасно кошти за путівки. А від цього затримка зарплати на 7 місяців. Літом довелося перекривати трасу Київ-Ковель, щоб гроші за наданні послуги нарешті дійшли до оздоровниці. Мінсоцполітики не знайшло нічого кращого, як подати на Липовецького в суд за порушення репутації міністерства.  Зараз знову є затримка по зарплаті. «Директорка» обіцяла її швидко виплатити. Ось такий  цинічний «широкий» жест.

Липовецький розповів присутнім, що подібні захвати відбулися у санаторіях «Пролісок», що у Моршині, у Бердянську (там частину курортної території віддали під житлову забудову).

Ось таке «реформування і оптимізація»  по-укрпрофоздоровницьки.

Ворзелянка, керівник творчих проектів  Ольга Успенська сказала на зборах: «Андрій Микитович лікує не тільки серце, а й душу. У цьому ошатному залі проходять щорічно чотири Всеукраїнські творчі фестивалі, про які знає всяУкраїна. Я  25 років пропрацювала у Федерації профспілок України і здивована, що на цих зборах не бачу профспілкового керівництва, яке в першу чергу повинно займатися соціальним захистом людини праці».

На зборах виступали  працівники, пацієнти, ворзеляни. Всі  вони підтримали Андрія Липовецького.

На запрошення ворзельських активістів на збори приїхала  народний депутат нинішнього скликання, голова  Київської обласної організації партії «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.  Вона  пообіцяла від імені своєї політсили представляти інтереси не тільки санаторію «Україна», але й  всього курорту на всіх щаблях державної влади, а при необхідності, то і в суді.

Громадські активісти наголосили, що санаторій «Україна» – це останній успішний форпост Ворзеля, тому його ні в якому разі не можна віддавати на поталу.

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 9% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code