«Щоб жодна жінка не поверталася з роддому без дитини»

Данута КОСТУРА

От уже сорок років Ворзель має щастя чути перші крики новонароджених – у селищі міститься ірпінський пологовий будинок.

Тут щодоби медики приймають у свої руки 2- 3 нових життя. За рік діток народжується близько 800.

Щоб ні з чим незрівнянне щастя, яке відчуває жінка після пологів відчули якомога більше жінок, ось уже сорок років невтомно лікує майбутніх мам «патріарх» пологового будинку завідуючий гінекологією Василь Танасович МЕЛЬНИК. Він збирався бути хірургом. Проходив субординатуру з цього фаху. Та сталася у них з дружиною велика біда. Тоді сказав собі, що зробить все, що від нього залежатиме, щоб уберегти майбутніх батьків від болю втрати ще ненароджених дітей, «щоб жодна жінка не поверталася додому без дитини» Василь Танасович працює у пологовому будинку з дня його відкриття у 1973 році. Він підрахував, що оглянув за ці чотири десятиліття близько 186 тисяч жінок, в середньому по 20 осіб в день ( були часи, що доводилось оглядати і по 45).

Згадує, що коли пологовий будинок переїжджав з Ірпеня у Ворзель, начальники обіцяли, що лікарня повернеться вже через рік у новозбудоване приміщення. Та, як відомо, немає нічого більш стабільнішого, ніж тимчасове. Обіцянки-цяцянки збудувати нове приміщення лунають від влади впродовж чотирьох десятків років..

Головний лікар Анатолій Іванович ВЕРЕЩАК та начмед Юрій Миколайович КУЩ теж бучанці. Розповідей про себе уникають.

Дають деякі цифри.

До Чорнобиля у ворзельському пологовому будинку народжувалося в середньому 1200 діток, після – цифра скоротилася до 500-600.. Зараз якраз прийшов час народжувати постчорнобильському поколінню. Якого вдвічі менше. Як вплинули державні заходи по збільшенню народжуваності можна судити з повторних родів.

Всього у Приірпінні та Бучі мешкає 104 тис громадян (з них 54 тисячі осіб жіночої статі). Тут не враховуються громадяни, які проживають без реєстрації. Пологовий будинок обслуговує ще сім навколишніх сіл.

Кількість ліжок загалом відповідає нормативам – на 10 тис населення необхідно 5 акушерських ліжок. У Ворзелі їх 85 (60 акушерських та 25 гінекологічних). У лікарні на час написання матеріалу перебували у допологових палатах 46 жінок та у післяпологових 6. Штат укомплектований.

Капітальний ремонт тут був років 10 тому. Щорічно, як і належить, стаціонар закривають на місяць, щоб продезинфікувати, підфарбувати. Кілька років тому обзавелися ще двома апаратами для штучної вентиляції легень у новонароджених, дитячим інкубатором, апаратом для зняття кардіограм у діток.

Пологовий будинок працює у дусі часу . Введені так звані партнерські пологи. Це коли майбутня мама може народжувати у присутності близької їй людини. Таких набирається відсотків 60. Діти перебувають з мамами . Палати одно-трьохмістні. Як правило, відсотків 70 породіль виписують додому на третій день.

Ось такі цифри.

Анатолій Верещак та Юрій Кущ не погоджуються з твердженнями, що лікарі черстві люди. У роботі лікаря є успіхи та, на жаль, невдачі. І ці невдачі, запам’ятовуються надовго, ятрять серце. Просять нагадати жінкам регіону обов’язково проходити щорічний профілактичний огляд.

Найкраща для них новина – це коли у лікарні все стабільно.

Данута Костура

газета “Бучанські новини” №15 (475) 18 квітня 2014 р

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code