Місяць тому Громадська рада управління курортно-туристичною індустрією Ворзеля, одним із основних напрямків якої є збереження цільового призначення ворзельських рекреаційних земель, делегувала мені на громадських засадах ( за погодженням із селищним головою ) повноваження по проведенню моніторингу об’єктів санаторно – курортного призначення Ворзеля. Це дало мені можливість зробити
ПЕРШИЙ КРОК ДО ЗДІЙСНЕННЯ ДОЛЕНОСНОЇ МЕТИ
У лютому 2007 року вийшов Указ Президента «Про основні заходи розвитку туризму і курортів в Україні”. У серпні 2008 року Кабінетом Міністрів була прийнята Стратегія розвитку туризму і курортів, у якій передбачається, зокрема, сприяння держави у поліпшенні інвестиційного і податкового клімату у цьому напрямку.
Ворзель підпадає під більшість пунктів Стратеги як лікувально-оздоровчий і туристичний об’єкт. Завдячуючи якісному лісу, артезіанській воді (свердловини збереглись), близькості до Києва він має великі шанси для свого розвитку, зокрема, і як центр дитячого лікувально-оздоровчого туризму.
У Києві часто можна зустріти екскурсії школярів із різних куточків України. Минулого літа познайомилась з одеськими школярами. Приїхали на автобусі, зупинились у Білій Церкві-На екскурсії до столиці доїжджали. «Так дешевше…», – пояснила вчителька,
Виникає питання – чому б на рівні держави не розробити програму патріотичного виховання дітей України, одною із складових якої було б знайомство із столицею – Києвом? Відтак, знайшовши спільну мову з власниками і орендарями земель 12 колишніх піонерських таборів та залучивши інвестиції, стало б реальністю створення сучасного центру дитячого відпочинку, що включатиме різноманітні напрямки діяльності – від оздоровлення до організації туристичної та екскурсійної програм.
Побудувати табори, звичайно, не проста справа. Потрібні кошти і бажання власників земель. Справа піде, якщо представники бізнесу впевняться, що цей проект вигідний. А це повинна гарантувати держава. Такі державні інституції, як Міністерства культури і туризму, молоді і спорту, освіти, охорони здоров’я, праці, як ніхто інший, повинні бути зацікавленими у розбудові молодіжних і дитячих таборів, наслідками зростання кількості яких стане розширення мережі туристичних агенцій (включно з міжнародними), відкриється можливість для відпочинку різних категорій дітей. Путівки будуть радо купувати батьки з усіх куточків України, включаючи столицю.
Для нас, мешканців Ворзеля, – це реальне наближення до нашої стратегічної мети – відродження Ворзеля як всеукраїнського курорту. Це вагоме збільшення робочих місць, а значить і податків, які надходили б у місцевий бюджет…
Потрібно зібрати всі ці аргументи докупи і звернутись до державних інституцій для спільної розробки необхідних державних актів, які гарантують бізнесу у цій царині зелену вулицю.
А тепер щодо моніторингу. Зібравши контактну інформацію про власників і орендарів колишніх піонерських таборів, озброївшись аргументами у вигляді указів, делегуванням повноважень від ГРУКТІВ та своїми 4 статтями на цю тему у центральній пресі (газет «День», «Голос України». «Українське Слово»), почала виходити на зв’язок. Землі колишнього табору «Стрімкий», які колись належали Академії Наук України, зараз підпорядковані санаторію АНУ «Ворзель». Його головний лікар Руденко Т.Г. з розумінням поставилась до теми звернення. «Ідея гарна, справа потрібна. Питання в тому, хто профінансує цей проект?» Як успішний керівник, тут же почала генерувати ідеї, серед яких була пропозиція звернутись до широковідомих українських фондів. Розмова з такими людьми, як Таміла Гаврилівна, надихає і додає впевненості.
Землі табору «Сосновий», які належали виробничому об’єднанню «Медаларатура» зараз підпорядковані на правах оренди фармацевтичній корпорації «Артеріум». її виконавчий директор Яцюк О.М. повідомив, що у корпорації розглядається питання облаштування цих земель, але зупиняють економічні проблеми. Матеріали передала його асистентці. Домовились бути в контакті.
Землі табору «Схід»колись належали Київському заводу «Торгмаш». Зараз ці землі підпорядковані компанії, яку представляє С. Єрмілов, директор Інституту проблем екології і енергозбереження. Випадково зустріла його у Києві. Сказав, що планувала побудувати 7 будинків для сімейного відпочинку співробітників, але наразі не мають потрібних коштів. Віддала для більш детального ознайомлення наші пропозиції.
Землі колишнього табору «Світанок» зараз належать Українській Гірничо – Металургійній Компанії. У дирекції запропонували зустрітись із менеджером з реклами, який не володіє жодною інформацією по цій темі. Секретар пообіцяла передати наші пропозиції новому генеральному директору Братущенко В.В.
З власниками решти 8 колишніх піонерських таборів («Свобода» – теперішнє ТОВ «КІТ»; «Свобода» -Укрюрколегія; «Берізка» – ТОВ «Л.Є.С».; «Світлий промінь» – МЕР) зв’язатись наразі не вдалось – контактні номери або не відповідають або не дійсні.
На часі також розшук власників земель колишніх таборів «Харчовик», «Білочка», «Ялинка» і «Зоря». Ось такі справи з моніторингом.
Будемо тримати у курсі справ громадськість. Запрошуємо до співпраці небайдужих ворзельців.
Д. КОСТУРА, смт. Ворзель
ВОРЗЕЛЬСЬКІ ВІСТІ 27 січня 2009р.
Popularity: 2% [?]