Ігор Найда: «Здоров’я громадян – національний пріоритет!»

Андрій СНІЖКО

2 липня 2014 рокуу програмі«Право на слово»в ефірі радіо«Промінь»відбулася розмова з радником міністра охорони здоров’я, головою ВГО «Фундація конструктивних ініціатив «Третя сила»» та СОГ «Демократична Київщина»Ігорем Найдою. Її темою стала – побудова нової медичної системи України.

Неабияка актуальність даної теми була підтверджена щойно розпочався прямий радіоефір, а у студію посипалися дзвінки з усіх куточків України. Радника міністра питали про дорожнечу ліків, про хабарництво у медичній системі й ефемерність безоплатної медицини, про проблеми залучення в охорону здоров’я молодих кадрів, нездоровий спосіб життя українців та їх погане харчування і т.д.

Дзвінків було так багато, що чи не вперше в історії програми ведучому Володимиру Різуну довелося призупинити живе спілкування з українцями, щоб все-таки повернутися до тематичної розмови. Хоч той і відзначив: «Люди активно телефонують, бо їм болить. Болить, бо болить!».

Наводимо найяскравіші тези розмови з радником міністра Ігорем Найдою:

«Людина та її здоров’я – найвища цінність! Тож наша мета – побудова нової системи охорони здоров’я, яка би зміцнювала його, дозволяла продовжувати життя і робити його якісним. Це – фактор національної безпеки! Отже це передбачає врахування і політичних, і соціальних, і економічних питань.

Міністр охорони здоров’я Олег Мусій хоче довести собі, медичній спільноті, державним мужам, своїм колегам по Кабінету міністрів, що якщо ми йдемо шляхом пріоритету здоров’я людини, то вже найближчим часом (за 3-5 років) отримаємо позитивні зміни у всіх сферах економіки».

«Нова система охорони здоров’я не починається втручанням лікарів, а закінчується ним. Наданням медичної допомоги це дуже важливий компонент, але найголовніше те, яким чином не позбавити себе здоров’я, того, що дано батьками та природою. На першому місці усвідомлення потреби піклуватися про своє здоров’я».

«Коли люди думають, що зверху хтось щось зробить, щось дасть і все у нас буде добре, по-іншому, то глибоко помиляються. Так, зверху будуть робити і вже роблять це, але справжні зміни в системі охорони здоров’я почнуться лише тоді, коли кожен українець буде щодня робити свій особистий внесок у своє ж здоров’я! Піклуватиметься за нього. Самостійно чи через своїх представників братиме участь в роботі наглядових, опікунських чи інших громадських радах при органах охорони здоров’я. Не буде нести те, що не треба нести тим, хто того вимагає. Не буде займатися іншою контрпродуктивною діяльністю. Буде вимагати від осіб причетних до медичної галузі, щоб ті якісно виконували свої професійні обов’язки. Буде вимагати від очильників органів місцевого самоврядування, щоб вони теж займалися питаннями охорони здоров’я».

«Стаття 49 Конституції проголошує безкоштовність медицини. Але нічого безкоштовного не буває! Може бути безоплатно з точки зору пацієнта, але воно коштує грошей з моїх та ваших податків. З неба нічого не падає!

А те, що ми маємо, черговий раз підтверджує як «продуктивно» працює наша економіка, як діємо ми, несучи лікарям те, що нести не повинні. Де наша гідність? Революція гідності саме на те й була спрямована, щоб ми відчули себе людьми. Якщо ми відчуємо і не будемо нести, то здобудемо щонайменше 70% успіхів!

На превеликий жаль, ми маємо недофінансування медичної системи, тому що країна не може собі цього дозволити навіть в межах визначеного чинним законодавством. Звісно, є зловживання на цьому ґрунті деяких людей. Але треба говорити конкретно по кожній особі, а не про всіх. Наговорювати – гріх!».

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code