ГОСТОМЕЛЬСЬКЕ ШОСЕ. Ламати? Будувати?

Данута КОСТУРА

6 квітня на Гостомельському шосе, 8а що в Ірпені перекривали дорогу, палили шини, ламали будівельний паркан. Так протестувальники виражали своє обурення з приводу будівництва багатоквартирного будинку. За словами атовців, які, зокрема,протистояли знесенню паркану, у будинку повинні отримати 12 квартир члени сімей загиблих на війні та атовці з інвалідністю. Була поліція, прокуратура.

На наступний день прокуратура заборонила будь які дії на цій ділянці. Частина сосен вже на цей час була вирубана. Після виведення з ділянки техніки, протестувальники поламали будівельний паркан і встановили на ділянці намет.

11 квітня вони пікетували обласну прокуратуру і вказали на порушення законів забудовником. Заступник прокурора пообіцяв розібратися з цією ситуацією.

АРГУМЕНТИ СТОРІН

У перший день протистоянь учасник протесту депутат Ірпінської міської ради Лаврентій Кухалейшвілі, зокрема, сказав:

«Є у законі «уловка» – право видачі землі комунальним підприємствам. Тоді аукціон можна не проводити. Міська влада виділила землю коммунальному підприємству, є у нас для цього «Ірпіньжитлоінвест», який існує вже 10 років, але жодного будинку не побудував. Ця фірма відразу упродовж тижня передала ділянку товариству «Смарт УніверсалГруп». Бачите, громада обурюється дуже сильно з цього приводу, бо вони вже застосовують схему атошників: прибігають хлопці, показують список загиблих наших ірпінськиххлопців. У нас таких конфліктних забудов купа – на Єсеніна, на Тургенівській. Ви ж там обіцяли першочергово дати всім хлопцям квартири. А вже сюди приходите! Договір оренди стовідсотково не дійсний, тому що «Ірпіньжитлоінвестбуд» передав право суборенди ще до того, як у нього це право з‘явилося».

Представник забудовника Ярослава Арабаєва запевнила, що забудовник діє законно, на підставі декларації, яка «дає право на початок проведення будівельних робіт. Це ще не будівництво, але воно теж входить в межі декларації, і ми маємо право його здійснювати. Встановлення паркану відповідно до законодавства вважається проведенням підготовчих робіт. Земельна ділянка передана в суборенду ТОВ «Смарт УніверсалГруп», який є забудовником даної земельної ділянки. Земельна ділянка використовується згідно з її цільовим призначенням – це землі громадської та житловоїзабудови. І, відповідно, є договір суборенди. Він зареєстрований в державному реєстрі».Також додає, що КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» отримав землю 26 березня і тільки 3 квітня передав в суборенду. «Хронологія подій була дотримана. Ми будемо використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення».

На позачерговій сесії теж говорили про події на Гостомельському шосе

На сесії громадська активістка Валентина Ліферова розповіла , що бере участь у двох судових провадженнях щодо цієї ділянки. Але, наразі, безрезультатно.

Голова міста Володимир Карплюк сказав, що у 2006 році тодішній міський голова Мирослава Свистович особисто підписала договір оренди земельної ділянки, яку тоді виділили Службі безпеки України. З того часу орендарю неодноразово давали дозволи на забудову цієї земельної ділянки і дозвільні документи на зрізку дерев.

Служба безпеки нещодавно звернулася з приводу зміни орендаря, який, побудувавши багатоквартирний будинок, виділить у ньому квартири родинам загиблих та учасникам АТО, які там працювали від імені Служби безпеки.

«Ми просто як правонаступники отримали дозвільні документи, які перед тим отримала Служба безпеки. Насправді ми неодноразово зверталися з цим питанням до різних служб, є юридичні висновки з цього приводу, і ми ці документи вам надамо, якщо вас це цікавить. Громада, так, протии цієї ситуації, а ми як міська влада – у двоякій ситуації: з одного боку ті, хто представляють забудовників, мають усі необхідні документи, щоб вести забудову на законних підставах, з іншого боку є громада, яка проти. Ми не можемо просто прийти і написати, що раз громада проти, то ми теж проти», – сказав голова Ірпеня.

Мирослава Свистович заперечила сказане Володимиром Карплюком: «Коли я булла міським головою, дійсно, Служба безпеки звернулася до мене, щоб виділити їй земельну ділянку зовсім не в тому місці, де вона є. Мова йшла про прибудову одного під’їзду до того будинку, який там стоїть. Тобто, земельна ділянка закінчувалася там, де сьогодні починається будівельний паркан. І з другого боку (де магазин «Пчолка») вони хотіли надбудувати до 9-го поверху. Все. Коли я давала згоду на виділення цієї земельної ділянки, там був парк і лісових насаджень на цій території було більше, ніж достатньо. Сьогодні ситуація зовсім інша. Весь той парк знищили і забудували. І сьогодні забудовувати цей єдиний зелений клаптик, що там залишився – це злочин протии цих людей. Ви погіршуєте умови проживання людей, що суперечить чинному законодавству. Крім того, виділення цієї земельної ділянки сьогодні під забудову пройшло з порушенням Закону «Про основи містобудування» і двох постанов Кабінету Міністрів, в яких сказано, що перед тим, як надати дозвіл на якесь будівництво, повинні пройти громадські слухання. І в першу чергу громада, яка там живе, має вирішувати, що там повинно бути», – сказала колишній голова.

Володимир Карплюк поцікавився у секретаря ради ЮріяДенисенка, чи підтверджує він наявність документу, підписаногоМирославоюСвистович про відведення цієї ділянки під багатоповерхове будівництво, на що отримав ствердну відповідь.

Після сесії Мирослава Свистович дала інтерв’ю кільком ЗМІ, які були присутні на сесії, де підтвердила свої слова.

Секретар ради Юрій Денисенко, здивувавшись, чому медіа не цікавиться документами з цього питання, запропонував їх показати. «План зонування територій визначено у 2012 році під перспективне багатоповерхове будівництво. Мирослава Свистович особисто своїм рішенням сформувала дану земельну ділянку. Ми зобов’язані діяти згідно з законами, які визначені законодавством», – пояснив секретар ради.

Він показав копії документів, зокрема, від 6 березня 2007 року, де написано: «Надати дозвіл Службі безпеки України на проектування та складання проекту землеустрою щод овідведення земельної ділянки в оренду терміном на 2 роки площею 3000 кв. м в м. Ірпені, по вулиці Гостомельське шосе для будівництв багатоповерховог ожитлового будинку». На закид, що там не має підпису Свистович, Денисенко відповів, що достовірність документу засвідчує підпис начальника юридичного відділу. При потребі можна буде витребувати оригінал документу.

Журналістам показали також генплан Ірпеня.

«За планом зонування територій, визначеним у 2012 році, ця ділянка підпадає під перспективнее багатоповерхове будівництво. План дозволяє безперешкодно головному архітектору Ірпеня і виконкому видати містобудівні умови і обмеження. Я вам гарантую, що тут все у рамках закону», – сказав секретар ради.

Редакція звернулась за поясненнями до представника забудовника Ярослави Арабаєвої

Яка хронологія видачі дозвільних документів по даній скандальній забудові?

26 березня 2015 року Ірпінська міська рада на сесії надала дозвіл на передачу земельної ділянки по Гостомельському шосе, 8а в оренду КП «Ірпіньжитлоінвестбуд».

3 квітня2015 року 69 сесія Ірпінської міської ради 6 скликання своїм рішенням передала зазначену земельну ділянку в суборенду.

9 квітня2015 року– на підставі вище вказаного рішення був підписаний договір між КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» та ТОВ «Смарт Універсал Груп» про суборенду земельної ділянки (вул. Гостомельське шосе, 8а).

6 травня2015 року– виконавчий комітет прийняв рішення про видачу містобудівних умов та обмежень на забудову зазначеної земельної ділянки, що підписані начальником відділу містобудування та архітектури Ірпінської міськради.

7 травня 2015 року – була видана Декларація на початок виконання будівельних робіт, за підписом Ю.А. Крищук, який тоді представляв Київську обласну ДАБІ.

ЯкразДекларація на початок виконання будівельних робіт є саме тим єдиним дозвільним документом, який дає право на проведення підготовчих (знесення зелених насаджень, встановлення паркану) та будівельних (загально-будівельні роботи) робітв межах будівельного майданчика, інших документів дозвільного характеру не вимагається – ч. 2 статті 36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Якщо з документами все у порядку, чому тоді прокуратура заборонила будь які дії на цій ділянці?

У відділення міліції поступила заява про вчинення злочину, що має відношення до зазначеної земельної ділянки, відповідно до кримінально-процесуального законодавства правоохоронні органи зобов’язані зреагувати, тобто внести заяву у відповідний реєстр та провести слідчі дії з метою встановлення істини по справі. Переконана, що після вивчення всіх фактичних та юридичних обставин даної справи, кримінальне провадження буде припинено, для іншого – просто немає правових підстав.

Ми ж, у свою чергу, теж звернулися до Ірпінського відділу Національної поліції про порушення кримінальних справ щодо осіб, які діяли протиправно.Група не встановлених осіб, які діяли за прямою вказівкою Кухайлешвілі Лаврентія Юрійовича, Глиняного Сергія (депутати міської ради) перешкоджали законному використанню земельної ділянки за її цільовим призначенням, здійсненню будівельній діяльності, як виду господарської діяльності. Агресивно налаштована група осіб не допускала встановлення ТОВ «Смарт універсал груп» паркану, повністю заблокувавши роботу будівельників, знищили паркан.

Вважаємо, що ці особи повинні бути встановлені і притягнуті до кримінальної відповідальності.

Чому впродовж аж двох років тягнуться суди?

Деякі особи (позивачі по справі), які вважають себе активістами та кажуть, що діють від імені територіальної громади, але насправді – лише для власної вигоди, вирішили, що видані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки є незаконними та підлягають скасуванню. Проте, за два роки судових засідань позивачі так і не змогли довести свої твердження, так як для цього нема законних підстав. Тому, все що можуть зробити, це тільки порочити чесне ім’я Забудовника надуманими позовними заявами.

Протестуючі говорять, що слід провести громадські слухання щодо використання цієї ділянки.

Абсолютно не погоджуюся, вважаю що такі твердження можна легко спростувати приписами ст. 21Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до якої, громадським слуханням підлягають проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій. Тобто, як видно з даної норми, слуханням підлягає містобудівна документація населеного пункту в цілому (Ірпеня), а не кожної земельної ділянки зокрема, а наскільки мені відомо Генплан міста уже затверджено у 2012 р.

Конкретну ділянку ніхто на слухання не виносить. Уявіть, що буде, якщо всі земельні ділянки, які виділяються,підлягатимуть обговоренню.

Чому так довго забудовник не починав будівництво?

Дозвільні документи на будівництво діють безстроково, оренду платимо у повному обсязі та своєчасно. Визначення початку будівництва наша власна справа.

Чому саме ТОВ «Орлан Інвест Груп» та ТОВ «Смарт Універсал груп» вирішило допомогти квартирами учасникам АТО?

Тому, що саме Антон Мирончук, який являється співзасновником двох Товариств прийняв добровільне рішення щодо участі його бізнесу в такій благородній справі, як забезпечення житлом осіб, які являються захисниками нашої Батьківщини. Антон Мирончук відомий у Ірпені, як надійний Забудовник житлового будівництва. Враховуючи Указ Президента України Ірпінською міськрадою приймалися рішення щодо сприяння місцевої влади в забезпеченні учасників АТО земельними ділянками та житлом. Тому, Антон Мирончук, керуючись згаданим указом та рішеннями ради, вважає за необхідне не залишати поза увагою такі важливі соціальні питання для нашої громади.

На сьогоднішній день, чинним законодавством не передбачена чітка процедура передачі квартир учасникам АТО, тому нам доводиться продумувати власні процеси передачі таких квартир, керуючись, звісно, вимогами Цивільного кодексу України та іншими нормативними актами. Так, ось нещодавно керівництвом компанії прийнято рішення, що учасники АТО підписуватимуть такі ж договори як і всі інші вкладники в житлове будівництво, проте, кошти по договору замість учасників АТО швидше за все вноситимуться засновником Товариства – Антоном Мирончуком. В результаті такої процедури, квартири у власність учасникам АТО потраплять безоплатно.

Такі твердження забудовника не голослівні, а підтверджені його реальними діями по будівництву об’єктів на Єсеніна, 30 та Єсеніна, 31 у м. Ірпені, в зазначених будинках учасники АТО отримали безкоштовно 50 квартир.Така бізнес-позиція забудовника! Ні один забудовник в Ірпені такого не практикує.

Будинки вже здані в експлуатацію? Скільки там всього квартир?

Кожен будинок має по 150 квартир і, відповідно, по 25 однокімнатних квартир, площею 40 кв. м отримали учасники АТО. Будинки здані в експлуатацію. Зараз проводяться роботи по благоустрою території. Вкладники доплачують свої заборгованості, ми оформляємо право власності для мешканців.

Скільки планується подарувати квартир атовцям у будинку на Гостомельському шосе, 8а?

На Гостомельському шосе будинок менший, буде близько 120 квартир. Для учасників АТО плануємо передати 12 квартир, можливо і більше. Тут теж використовуватимемо такий договір. Оплату за квартири учасників буде вносити або ТОВ «Смарт універсал груп» або Антон Мирончук.

Активісти звинувачують забудовника, що спеціально бере «в долю» атовців, щоб можна було зрізати дерева на ділянках.

Ми отримали земельну ділянку, яка відповідно до містобудівної документації населеного пункту призначена для громадської та житлової забудови. На ділянці у 30 соток будинок займе 11 соток , на решті буде дитячий майданчик, куди зможуть приходити діти з усіх будинків, розташованих поруч, будуть газони, зелена відпочивальна зона. До того ж, КП «Ірпіньзеленбуд» отримав від нас кошти за відновлювальну вартість зелених насаджень, і відповідно до постанови КМУ повинен витратити їх на висадження нових дерев (відновлення зелених насаджень).

Відбулась зустріч активістів з заступником прокурора області. Активісти сказали прокурору, що договір між орендарем, яким являється КП “Ірпіньжитлоінвестбуд” та забудовником ТОВ “Смарт Універсал груп” не є чинний, оскільки порушена ст.18 ЗУ « Про оренду землі». Там вказано, що договір оренди землі набуває чинності після його державної реєстрації. На момент передачі цієїділянки в суборенду реєстрація в Держгеокадастрі відсутня. Також відсутня держреєстрація суборенди

На жаль, наразі не можу надати інформацію – потрібно піднімати в архіві документи за 2015 рік. Вивчу фактичні та юридичні обставини, після чого підготую правову позицію Забудовника.

Редакція газети слідкуватиме за подальшими подіями та інформуватиме своїх читачів.

Данута КОСТУРА

Газета «Ірпінський вісник» №15(2812) 14 квітня 2017року

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code