День Незалежності по – ворзельськи.

Данута Костура

Цьогорічне відзначення ювілейного Дня Незалежності у Ворзелі побило рекорди, як по кількості мешканців, які взяли участь у святкуванні, так і по тривалості всього дійства.

Ворзельська влада і в минулому не особливо старалася відзначати найбільше свято держави. На фоні Дня Ворзеля, з усіма його помпезностями, воно завжди виглядало бідним родичем. (Згадується, як перші урочистості з нагоди Дня Незалежності минулої новообраної влади відбулися без жодного державного прапора. Ляк, який тоді перенесла влада від вандалізму, який вчинила якась недобра особа, зірвавши тризуб на новому стенді, ще довго давався взнаки. До слова, малий державний герб так і не був відновлений). Але, здавалося, у ювілейний рік, і влада, і народ проймуться датою. Не пройнялись. Хоча зі слів новопризначеного заступника селищного голови, вони перед Святом збирали підприємців, керівників оздоровчих закладів. Проте, і одні, і другі ( за невеликим винятком) захід проігнорували, не прийшовши, навіть, за грамотами, які щедро роздавалися.

Свято розпочалося  з підняття державного прапора і традиційного покладання квітів до пам’ятника загиблим. Ще два прапори висіли обабіч сцени. І це все, що було використано для святкового її оздоблення.

Єдиною подією у святкуванні був велопробіг. Малі і дорослі ворзеляни проїхали під прапором, ворзельською реліквією, у руках Вадима  Кисленка. Велопробіг зорганізувала ГРУКТІВ, громадська організація, недавно створена на базі колишньої провладної Громадської Ради.

З привітальним словом до присутніх звернувся селищний голова. Від молодіжної організації – її керівник. Думається, що багато хто з присутніх, могли і хотіли сказати, бодай, декілька слів про своє відчуття Незалежності.

Школа не була задіяна. Але не по вині організаторів. Завуч згодом пояснила, що і вчителі, і діти відпочивають. І запевнила, що діти обов’язково виступлять на Дні Ворзеля. Прикро, що завуч школи  досі не збагнула, що таке День Незалежності.

Дружньо проігнорували захід депутати селищної ради, а також члени місцевого осередку Партії  регіонів, явно перестаравшись у зневазі до події, завдяки якій для багатьох з них, або їх дітей відкрилися нові обрії. Але це високі матерії. А якщо приземлено, то  своєю неявкою вони поставили у незручне становище селищну владу, яку вони уособлюють.

Говорять, що була негласна установка вищої влади не витрачати кошти на святкування. Якщо так, то Ворзель, безперечно, дотримався цього побажання. І  спонсори теж. А це ще більше, надіємось, заощадить у майбутньому ворзельське майно. Бо, як відомо, дуже часто спонсорство дорого обходиться громаді. Так що зарахуймо цей факт, як плюс для нинішньої влади.

От тільки чи треба було аж так економити на папері, де друкувалася програма Свята.  Багато хто, як згодом виявилося, просто не знав, коли, де і як святкуватимуть у селищі.

Наостанок  добрим словом згадаймо безвідмовні ансамблі «Пам’ять», «Перевесло» та «Хортиця», дитячий танцювальний ансамбль з села Рубежівка. А ще віддаймо належне талановитим дітям , які відпочивають у таборі «Лісний», що функціонує при санаторії СБУ. Вони не тільки розворушили присутніх своїми виступами, але й додали своєю присутністю колориту і масовості заходу. Заслужені діячі мистецтв Вікторія та Валентин Касьянови напрочуд проникливо і трепетно виконали дві українські пісні. А наша ворзельська знаменитість Марія Волосянська вкотре зачарувала всіх своїм співом.

На жаль, на свято не встигли відпочивальники санаторіїв, які після обіду потягнулися до літнього майданчика біля Уварівського дому. Вони тільки побачили, як знімають державні прапори. « Бо вкрали б» – згодом пояснив директор Уварівського дому. Захід, розпочавшись о 12 год. уже через 2, 5 години  закінчився.

Ті, хто здогадався зайти у приміщення, змогли додивитися фільм «Кайдашева сім’я», яку організатори вирішили показати ворзелянам.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 5% [?]