За словами відомого політолога, Вашингтон повинен роз’яснити Кремлю – спроби дестабілізувати молоду демократію у Києві або відокремити деякі частини України змусять США скористатися його міжнародним впливом.
Зараз, коли в Україні розростається хаос і зберігається загроза російського втручання, все очевидніше, що борг Заходу – сприяти конструктивному врегулюванню, пише Збігнєв Бжезінський на сторінках The Financial Times. Росія все ще може штовхнути Україну до громадянської війни – заохотити і підтримати відділення Криму та деяких східних областей, пояснює відомий американський політолог.
Бжезінський радить Заходу запобігти “вибуху регіонального насильства на Україні при російському пособництві”.
Хай США пояснять Путіну, що скористаються своїм впливом, аби “справді незалежна і територіально цілісна Україна” проводила курс, подібний до курсу Фінляндії: “взаємоповажне сусідство, широкий спектр економічних відносин з Росією та ЄС; неприєднання до будь-яких військових альянсів, які Москва вважає направленими проти неї, і при цьому розширення включеності в Європу”, – радить Бжезінський.
Але в неофіційних бесідах Вашингтон повинен роз’яснити Кремлю: “Спроби дестабілізувати молоду демократію у Київі або відокремити деякі частини України – не кажучи вже про відкритеу або таємну участь Росії у внутрішніх конфліктах в сусідній країні – змусять Вашингтон скористатися його міжнародним впливом для кроків, які заподіють Москві значних економічних втрат”, – пише автор.
Євросоюз має бути твердим партнером при вищеописаних зусиллях. Але ще більш актуальне завдання ЄС – розробити пакет антикризової допомоги для України. Бжезінський також радить “переконати” верхню десятку українських олігархів – головних бенефеціарів вражаючого розгулу корупції – пожертвувати по 1 млрд доларів на фінансову реабілітацію країни”. “Син Януковича, надзвичайно багатий дантист, напевно зможе внести суму, що відповідає цим 10 млрд”, – додає автор.
Бжезінський радить США і ЄС, бажано за сприяння Росії, “як і раніше вимагати, щоб демократичні сили в Києві зайняли позицію національного єднання та політичної поміркованості”.
Автор упевнений: Україна рано чи пізно увійде до демократичної Європи, а Росія послідує її прикладу, “якщо не самоізолюється і не перетвориться на напівпрогнивший пережиток імперіалізму”.
Popularity: 1% [?]