Блаженніший Любомир (Гузар) 22 жовтня відвідав парафію Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ в Ірпені.

Ніна Костенко

Духовного батька хлібом – сіллю зустріла молодь парафії та її настоятель о. Мирослав Латинник, який попросив Блаженнішого помолитися, повчити і благословити громаду. На початку зустрічі Блаженніший Любомир виголосив змістовну проповідь про необхідність життя з Богом і у Бозі, наголосивши на головних духовних цінностях, які потрібні для досягнення святості і вічного життя: любові до Бога і ближніх. Парафіяни  подякували  достойному гостеві за приїзд  та поставили ті запитання, які найбільше їх хвилюють, а це: і виховання молоді, і  ставлення  церкви до  багатства, влади, політиків; про роль церкви в сучасному світі, об‘єднання церков.  

Греко-католицька громада  м. Ірпеня не велика, але дуже дружня та організована. Протягом досить короткого часу парафія чисельно  зросла, а тому виникла потреба у будівництві просторої церкви ( служіння відбуваються у капличці Святої Анни, яка останнім часом стала затісною для приходу, до того ж тут чимало дітей, які з охотою відвідують неділю школу).  Наріжний камінь нового храму нещодавно було закладено з благословення Владики Йосипа Міляна, єпископа – помічника Київської архиєпархії УГКЦ.  Планують звести церкву до кінця наступного року.   

 Блаженніший Любомир очолив УГКЦ десять років тому, після смерті свого попередника на престолі Мирослава Івана (Любачівського). Він став першим Предстоятелем Церкви, обраним спеціальним Синодом Єпископів після виходу Церкви із підпілля та здобуття Україною незалежності. У час правління Церквою Блаженнішим Любомиром престол Глави УГКЦ був повернений зі Свято-Юрської гори у Львові до столиці України. У Києві підходить до завершення будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового та Патріаршого центру УГКЦ. Після відходу від керівництва УГКЦ, яке він провадив 10 років, Блаженніший Любомир не відійшов від активного життя в суспільстві і не покинув цілковито  Церкву. Блаженніший проводить  зустрічі з молоддю, студентами, буває на різних значимих подіях.

Довідка: УГКЦ сьогодні

На сьогодні УГКЦ об’єднує понад 5,5 мільйона вірних на території України; крім того, греко-католиками визнають себе біля 1,5 мільйона осіб у країнах Європи, Північної і Південної Америки та Австралії. Верховне Архиєпископство в Україні об’єднує 12 єпархій та екзархатів. За статистичними даними Державного департаменту у справах релігій в Україні, станом на 1 січня 2010 року УГКЦ налічувала: 3597 зареєстрованих громад, 2347 священиків, 1248 ченців і черниць, 3581 храм, 1138 недільних шкіл, 105 монастирів, 27 періодичних видань, 15 навчальних закладів із 1273 слухачами, основним із яких є Український католицький університет. Сьогодні до Синоду Єпископів УГКЦ входять 50 ієрархів Церкви з України та з-за кордону.
Поза межами України до Верховного Архиєпископства належать: Перемишльсько-Варшавська греко-католицька митрополія у Польщі (Перемишльсько-Варшавська архиєпархія та Вроцлавсько-Ґданська єпархія з понад 300 тисячами вірних у 100 парафіях), три апостольські екзархати для українських греко-католиків у Німеччині, Франції та Великобританії, дві греко-католицькі митрополії у Північній Америці: Сполучених Штатах і Канаді (у США – Філадельфійська митрополія, яка складається з чотирьох єпархій у Філадельфії, Пармі, Чикаго і Стемфорді, у Канаді – Вінніпезька митрополія з п’яти єпархій у Вінніпегу, Едмонтоні, Нью-Вестмінстері, Саскатуні й Торонто). Крім того, існують єпархії УГКЦ у Буенос-Айресі (Аргентина), Куритибі (Бразилія) і Мельбурні (Австралія). Українські греко-католики мають також вікаріат у Румунії, громади у Литві (Вільнюс), Латвії (Рига, Даугавпілс та Резекне), Естонії (Таллін), Молдові (Кишинів), Австрії, Парагваї, Венесуелі, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Бельгії, Казахстані та Росії. УГКЦ надає духовну опіку своїм вірним у країнах перебування останньої хвилі мігрантів з України.

Ніна Костенко

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code