63 сесія Ворзельської селищної ради

Данута КОСТУРА

Це була сесія звітів керівників про роботу Ворзельської бібліотеки, амбулаторії, ЦК «Уварівський дім», комунального господарства та звітів постійних депутатських комісій. Сесія розглянула бюджетні питання, земельні, звернулася до Ірпінської міської ради  щодо передачі будівлі Ворзельської амбулаторії до комунальної власності селища. Було розглянуто Звернення, яке надійшло від громадського активу селища.

Виділення коштів

Сесія виділила кошти на будівництво багатофункціонального стадіону на території  5 школи, капітальний ремонт санвузла та підлоги. Також передбачили кошти на благоустрій парку «Перемога», закупівлю багаторічних насаджень, встановлення зупинок громадського транспорту.

Ворзельська бібліотека імені Дмитра Бедзика  

Завідувачка бібліотекою Ірина Кирилишина навела, зокрема, такі дані: читачів – 2162 ( з них діти – 658, внутрішньо-переміщені – 34, відпочиваючі – 233).

За минулий рік книжковий фонд збільшився на 1424 нових книг, які надійшли за різними державними програмами, були подаровані видавництвами та читачами.  Було списано 1532 книги. На початок року фонд бібліотеки складав 31 888 примірників ( з них 6538 – дитячі). Було виписано 19 найменувань журналів, 12 газет, 7 журналів для дітей.

За рік було видано читачам 38 032 примірників.

У бібліотеці відбулося  38 масових заходів, які відвідали 592 особи. При бібліотеці діє клуб майстрів рукоділля, курси з комп’ютерної грамотності.

Бібліотека потребує нового, більшого приміщення. Голова селища сказала, що після прийняття генплану це питання можна буде вирішити.

Комунальне підприємство «Ворзельське управління житлово-комунального господарства»  Ворзельської селищної ради

Директор комунального господарства Олексій Бабієнко сказав, що основним видом діяльності підприємства є вивезення твердих побутових відходів від населення та юридичних установ. За 2019 рік було укладено 1587 договорів з населенням та 85 з підприємствами. Вивезено 4633, 15 м3 ТВП, ліквідовано два стихійних сміттєзвалища.

Господарство відремонтувало, проклало, підключило до центральної мережі водогони по вул. Ватутіна, Борщагівської, 8 березня, тощо. Були зроблені деякі роботи у школах та дитячому садку.

Виконуючи рішення виконавчого комітету комунальне господарство проводило видалення аварійних та сухостійних дерев, чистку кущів вздовж центральних вулиць, тощо.

В результаті статутної діяльності підприємства отримано надходжень на 2 767,76 тис. грн.

У 2020 році КП «Ворзельське УЖКГ»  планує надходжень на суму  3 166, 00 тис грн. Витрати на рівні 2 690, 00 тис грн (з них на пальне та техобслуговування авто – 420 тис грн, утилізація ТВП – 250 тис грн, утримання кладовищ – 200 тис грн, заробітна плата – 1 200 тис грн).

На запитання депутатів щодо кладовища Олексій Бабієнко відповів, що приблизно третина площі кладовища ще вільна, планується побудувати колумбарій. Місця для поховань продають, в основному, родичам ворзельців. Мешканці Ворзеля, які не прописані у селищі вважаються іногородніми. Після збільшення платні за поховання іногородніх у касу надійшло 240 тис грн.

Штатна кількість працівників – 21 чоловік.

Центр культури «Уваровський дім»

Директор Центру Олександр Соколенко повідомив, що за рік проведено 172 заходи ( з них 18 – відзначення державних пам’ятних дат, концерти класичної музики, присвячені Борису Лятошинському – 42, ансамблю «Перевесло»- 16. Проведено черговий конкурс  молодих піаністів «Весна в Уваровському домі», тощо).

У Центрі діють 12 формувань, в яких задіяно 99 осіб ( 60 дорослих, 37 дітей) Серед них студія іноземних мов, шаховий клуб, клуб «Творче дозвілля Ворзеля», студія образотворчого мистецтва, школа малювання.

Музей працює у 6 залах, 3 фондосховищах. Його відвідали понад 10 тис осіб. Проведено 28 екскурсій.

Серед проблемних питань – відсутність коштів для проведення протипожежних заходів, відеоспостереження не охоплюють весь будинок, потрібен ремонт балкону, тощо.

Штатна кількість працівників – 10 чоловік.

 

Ворзельська амбулаторія

Завідувачка Ворзельською амбулаторією Олена Івановська сказала, що амбулаторія перейшла на принцип роботи за деклараціями. Амбулаторія фінансується Національною Службою Здоров’я.

Заключено 6500 декларацій з пацієнтами (з них 1000 декларацій підписали мешканці Михайлівки-Рубежівки, близько 200 мешканці Бучі, Немішаєвого, Клавдієвого).

Декларацію на даний час ще можна підписати з двома лікарями.

В амбулаторії працює 4 сімейних лікаря, 6 медичних сестер, 2 санітарки, 2 реєстратори. Оскільки є вакантна ставка фельдшера-лаборанта, то забір крові беруть двічі на тиждень і відправляють в Ірпінь.

З вузьких спеціалістів ведуть прийом невропатолог (щодня), хірург, гінеколог – раз на тиждень.

Безкоштовно можна зробити загальний аналіз крові, сечі, загальний холестерин, цукор, електрокардіограму, УЗІ, тести на ВІЧ, тощо.

Амбулаторія за зміну приймає 120-125 відвідувачів. За рік прийнято 27 822 особи.  Прийом ведеться за попереднім записом. Щодо викликів на дім, то сімейні лікарі приїжджають до дітей до року та лежачих пацієнтів.

Перше місце займають серцево-судинні захворювання, друге – органи травлення, третє – органи дихання.

В амбулаторії працює денний стаціонар на 8 ліжок.

Щодо проблемних питань, то це стан приміщення амбулаторії.  Будівля, площею 1672 м2, потребує ремонту даху, заміну бойлера, вікон, тощо.

Також було озвучено питання надання квартир для медпрацівників. Впродовж багатьох років вони змушені винаймати для себе житло.

Земельні питання

Сесія дала дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності, яка перебуває в постійному користування Будинку творчості композиторів, площею 7,8577 га для будівництва  та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на 2 земельні ділянки: 1, 1443 га для обслуговування нерухомого майна, яке належить Ворзельській селищній раді та ділянки площею 6, 7134 га.

Депутати затвердили технічну документацію із землеустрою  щодо поділу земельної ділянки комунальної власності, що перебуває в оренді ТОВ «ПП «РАЛЕКС» площею 2, 8204 на дів земельні ділянки: площею 0,2613 та 2, 8204 га.

Сесія дала дозвіл «Київтеплоенерго» на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі площею 5, 45 га по вул. Композиторів, 24 . Цільове призначення – рекреаційне.

Депутати передали в оренду на 5 років земельну ділянку площею 0,2679 га по вул. Європейській, 38-б  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель.

Було відмовлено 18 заявникам щодо надання земельних ділянок у зв’язку з відсутністю плану зонування і що ці ділянки не є вільними.

 

Звернення

Депутати звернулися до Ірпінської міської ради провести капітальний ремонт у будівлі амбулаторії ( належить ІМР з 2007 року), а в разі відмови повернути будівлю до комунальної власності Ворзеля.

Голова селища Лариса Федорук коротко пояснила суть справи. Головний лікар комунального підприємства «Ірпінський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ірпінської міської ради Андрій Левківський звернувся у селищну раду з пропозицією взяти в оренду під амбулаторію інше приміщення. Теперішнє не відповідає сучасним вимогам, потребує капітального ремонту. Постало  питання, що буде з теперішнім. Будівля розташована у центрі селища. Якщо перенести амбулаторію у відремонтовані приміщення на першому поверсі, то інші можна буде здавати в оренду. І, як приклад, голова селища навела, зокрема,  ситуацію з вузькими спеціалістами. Орендна плата за кабінети, де вони прийматимуть пацієнтів,  лягає на селищний бюджет. А коли будівля буде у комунальній власності селища, ця необхідність  відпаде.

Сесією було розглянуто ще одне Звернення, яке надійшло від громадського активу Ворзеля. У 2006 році Кабінетом Міністрів була прийнята Постанова № 1045, згідно з якою власник ділянки, сплативши відновну вартість дерев, навіть в межах земель рекреації, має право чинити з ними на свій власний розсуд. Таким чином, згідно з новим проєктом Генплану,  під вирубку може попасти понад 25 га зелених насаджень, які були відведені під житлову забудову.

Було запропоновано  звернутися до Обласної ради, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Кабінету Міністрів щодо внесення змін до Постанови №1045, де б дерева  видалялися тільки під плямою забудови.

Сесія підтримала цю пропозицію.

Данута КОСТУРА

 

 

 

Popularity: 3% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code