Данута КОСТУРА
Сесія проходила у ЦК «Уваровський дім» і зібрала багато небайдужих громадян. На порядку денному стояло питання про об’єднання громади Ворзеля з територіальними громадами Ірпеня, Бучі або Бородянки. Саме від них надійшли пропозиції про об’єднання. Озвучити їх приїхали міські голови Ірпеня Володимир Карплюк та Бучі – Анатолій Федорук.
Пропозиції Володимира Карплюка
Міський голова Ірпеня, презентуючи ірпінську пропозицію перед громадами, сказав, що чув про бажання багатьох ворзельців залишитися самостійними. Однак така практика відсутня в європейців. А законодавець ураховував саме досвід європейських країн.
Держава, пропонуючи добровільно об’єднатися, переслідує декілька цілей: зменшення кількості чиновників; щоб громади, які об’єдналися, не були дотаційними, а могли самі себе забезпечувати; щоб мали можливість обслуговуватися в межах не більше 20 км від об’єднаної інфраструктури.
Володимир Карплюк нагадав, що протягом радянського періоду в Ірпені було побудовано багато інфраструктурних об’єктів. І у цьому Ірпеню пощастило.
Щодо Ворзеля, то він, зокрема, зазначив: «Ми прийняли стратегію: Ірпінь –
місто здоров’я. У її рамках маємо побудувати, і вже це робимо, заклади, пов’язані з профілактикою і лікуванням. Тож Ворзель буде рекреаційним. Ми запланували на найближчі роки серйозні капіталовкладення для того, щоб Ворзель міг розвиватися саме в цьому напрямку».
На запитання щодо гарантій виконання обіцянок Володимир Карплюк відповів, що гарантією є його нинішні дії. Адже за останні півроку в Ірпені зроблено більше, ніж до цього за 23 роки.
«У Ворзелі є Будинок творчості композиторів. Після того, як до мене звернулися, що його грабують, я за свої кошти більше 5 місяців утримую там охорону. Цей об’єкт треба відбудувати, і він слугуватиме людям. Незалежно від того, яке рішення ви приймете щодо об’єднання, я все одно буду підтримувати такі речі», – сказав голова Ірпеня.
На зауваження, що говорячи про долю громади, потрібно перш за все думати про людину і працювати на її благо, Володимир Карплюк відповів: «Працюючи лише півроку, ми будуємо 3 дитсадка. Одночасно відкрили таку дитячу поліклініку, що і в країнах ЄС ніхто подібного не бачив. Будуємо 4 амбулаторії, замінили у школах усі вікна».
На закид щодо маршруток, які рідко курсують між Ворзелем та Ірпенем, Володимир Карплюк запевнив присутніх, що буде намагатися вплинути на цю ситуацію. На запитання, як саме він бачить розбудову відпочинку у Ворзелі, відповів: «Нині Ворзель можна зберегти як рекреаційну зону. Стимулювати створення інфраструктурних об’єктів, пов’язаних із рекреацією, поставити раз і назавжди табу на зміні цільового призначення земель. Земельний кодекс зобов’язує землекористувача використовувати земельну ділянку згідно з цільовим призначенням.
Ми прийдемо до того, що зайде інвестор і згідно з цільовим призначенням ми будемо розвивати рекреаційний об’єкт. І не важливо – він приватний, комунальний чи державний. Важливо, що він створюватиме робочі місця і підтримуватиме славу Ворзеля як рекреаційного селища. Тільки таким шляхом треба йти. Іншого я не бачу».
Було й риторичне питання вже з вуст Володимира Андрійовича: скільки разів ворзельська селищна рада направляла до власників чи орендарів рекреаційних земель щодо їх нецільового використання листи; зі скількома з них судиться за нецільове використання рекреаційної землі або за невикористання її цільового призначення.
Було поставлене питання щодо об’єднання Бучі з Ірпенем. Голова Ірпеня відповів, що для великої частини населених пунктів, розташованих з боку Бородянки, кращого вибору, ніж Буча, немає.
На завершення Володимир Карплюк запросив ворзельців до обговорення і консультацій щодо об’єднання.
Пропозиції Анатолія Федорука
Міський голова Бучі сказав: «Результатом сьогоднішнього обговорення на виході має бути ваше рішення про створення робочої групи. На жаль, маю констатувати як член обласної робочої групи, що Закон, прийнятий 3 березня, жваво обговорюється в різних громадах лише останні 1,5-2 тижні. Брак інформації і спілкування викликає на нашому місцевому рівні нерозуміння, сумніви, страхи.
Ми маємо унікальний закон про добровільне об’єднання невипадково. Законодавець у такий складний час зробив ключовий акцент на слово «добровільне», тобто дав нам право добровільно, вдумливо, але не емоційно, зваживши на всі аспекти, самим прийняти рішення».
Анатолій Федорук сказав, що транспортна, логістична зручність має домінувати у прийнятті рішень. «Ми як місто обласного значення вийшли з пропозицією про об’єднання до вас, до Гостомеля, до інших населених пунктів бути засновниками цієї 80-тисячної громади від річки Буча до річки Здвиж».
«Ми маємо визнати, що іншим населеним пунктам не поталанило. Радянська система не побудувала там заводи, а колгоспи розвалилися. Люди ж не винні у тому. Ми фактично беремо на себе функцію того соціального перерозподілу, який виконував район. Об’єднана громада буде гарантувати надання послуг, а відтак – і розвиток території», – продовжив голова Бучі. Він навів у якості прикладу Євросоюз, де такі могутні засновники як Німеччина, Франція гармонійно вирішують питання щодо поляків, словаків тощо.
Голова Бучі сказав, що при об’єднанні з’явиться можливість провести тендер на автобусні перевезення. Бо зараз є логіка перевізчика, а конкурс проводить область. Анатолій Федорук розповів про недоладності на теренах пасажирських перевезень. Щодо закиду, що в Бучі немає розвиненої інфраструктури, то він відповів, що, зокрема, «Київобленерго» – це приватна компанія, і центр обслуговування може бути там, де є споживач. А щодо Ірпіньводоканалу, то «він має цінувати нас, що ми користуємося його послугами».
На запитання, за рахунок яких коштів зможе утримувати нове об’єднання сільські школи, лікарні, садочки теперішнього Бородянського району, які не в найкращому стані, Анатолій Федорук запевнив, що об’єднання матиме ресурс, щоб забезпечувати фінансування. На запитання, як він бачить туристичне і курортне майбутнє Ворзеля, відповів, що Ворзель був, є, і залишиться курортом. «Селище затвердить свій генплан і буде розвиватися так, як захоче громада».
Запитали і про об’єднання Ірпеня і Бучі, на що Анатолій Федорук відповів, що, думаючи перш за все про зручність для людини, недоцільно з цієї позиції об’єднувати два міста. Він запевнив, що між двома головами немає конфлікту, є «жива конкуренція».
Анатолій Федорук наголосив, що у червні повинен бути прийнятий закон про вибори, вводиться нове поняття «об’єднання», а поняття «район» зникає. Якщо не провести територіальне об’єднання, то матимемо величезні ризики.
Рішення сесії
Сесія вирішила провести громадське обговорення за участю депутатів та робочою групою до 29.05.2015 р. і тоді ж надати депутатам протоколи обговорень. Затвердила і порядок проведення громадського обговорення. Контроль за виконанням покладено на постійну депутатську комісію з питань регламенту. Робоча група сформована головою селища Олександром Венгриком. У неї він увів секретаря ради, голів постійних комісій, окремих депутатів і громадян.
Начальник відділу обліку та звітності Н.Б.Молотієвська прозвітувала про виконання бюджету за I квартал 2015 р. Сесія затвердила нові тарифи на зрізку аварійних та сухостійних дерев, прийняла рішення звернутися до Головного Управління Держземагенства в Київській області з клопотанням щодо виділення земельних ділянок для 25-ти учасників АТО, мешканців Ворзеля. Ділянки площею 195 соток знаходяться в районі провулку Ватутіна, вулиць Ковельської, Чорновола, Лесі Українки.
Данута КОСТУРА
no images were found
Popularity: 3% [?]