Хто і як повинен вирішувати проблеми громадян

Данута КОСТУРА

Проблеми громадян повинні вирішувати самі громадяни – звучало у виступах учасників конференції «Самоорганізаційний потенціал територіальних громад», яка 6 квітня відбулася в Ірпені. Саме громадяни вибирають своїх представників у владу різних рівнів, саме завдяки їх активності чи байдужості, вмінню розпізнати порядність чи непорядність свого обранця і отримують результат. Результат, як бачимо, сумний.

Модератор конференції – голова СОГ «Демократична Київщина» Ігор НАЙДА наголосив на дефіциті взаєморозуміння та довіри у суспільстві.

Ми не маємо відповідальної влади. Але, згуртувавшись, можемо зупинити вакханалію прибирання до своїх рук власності громади.

Як вдалося запобігти вирубуванню дерев в ірпінському Парку відпочинку, який був розданий під приватну забудову, розповів Лаврентій КУХАЛЕЙШВІЛІ, голова ГО «Рух захисту зелених зон Київщини. А яскрава акція «Збережи своє дерево», коли громадяни розмалювали частину приречених на вирубку дерев, привернула увагу всієї країни.

Дмитро ВОЙЦЕХ – депутат Ірпінської міської ради, член ГО «Нові обличчя» наголосив на потребі самоорганізації громадян. Адже якщо влада не реагує на вимоги громадян, є дієвий метод – прийти до неї і пред’явити свої вимоги. На жаль, у суспільстві панує байдужість. Тому, зокрема, так неохоче громадяни відкликаються на заклик прибрати, бодай, у своєму під’їзді. Так і ходять через бруд і сміття. То що вже говорити про зелені зони.

Анатолій КОРОЛЬ з Інституту розвитку суспільних інновацій теж наголосив, що без бажання громадян, без відчуття кожним громадянином відповідальності за те, що знаходиться за межами власної квартири, будь-яка система не є ефективною. Потрібно створювати територіальні об’єднання. Вони є запорукою вирішення місцевих проблем. Громадяни, при умові довіри між собою, зможуть вирішувати питання, які їх турбують.

Анастасія ПОПСУЙ, яка очолює Благодійний Фонд «Фонд громади Приірпіння» вважає, що основною проблемою наших громадян є недостатнє розуміння ними обов’язків тих посадовців, яких самі ж громадяни і найняли, і які живуть з їх податків. Великі надії є на польський проект, який незабаром реалізовуватиметься у Приірпінні. У ньому кожен знайде своє місце у ланці влада, громада, бізнес.

Віталій КОМОВ із Комітету захисту місцевого самоврядування у м. Києві представив платформу «Шлях до громади». Громада має вирішувати усі свої місцеві проблеми – використання землі в мікрорайоні, ремонт будинків, благоустрій тощо. Платформа пропонує скасувати районні ради і держадміністрації, утворивши, натомість, асоціації органів самоорганізації населення в мікрорайонах та районах. А з них на рівні міста сформувати Раду громадян, яка координуватиме діяльність органів самоорганізації, а також контролюватиме роботу влади. У свою чергу міська рада контролюватиме органи самоорганізації населення. Ця платформа, як стверджують її розробники, базується на законах України і відповідає європейським нормам місцевого самоврядування.

Юрій ГАНУЩАК – депутат Верховної Ради 6 скликання, навпаки, вважає, що райони у Києві потрібно зберегти. Вибирати виключно депутатів – мажоритарників. Оскільки децентралізація влади вже давно назріла, то велику частину повноважень мають узяти на себе райони, які забезпечують життєдіяльність міста, як такого.

Євген ЖОВТЯК – екс-губернатор Київщини, сказав, що за роки Незалежності тисячі гектарів землі, завдячуючи рішенням сільської ради, перейшли у приватні руки. І, як приклад, навів Білогородку, де за 20 років роздано землі за найменшою оцінкою на 100 мільйонів доларів. Але у селі і досі не з’явилися тротуари, громадські місця, тощо. 100 мешканців не здатні , як виявилось, вибрати собі депутата, який стояв би на сторожі інтересів громади. І нагадав, що на одного депутата Ірпінської ради припадає 2000 мешканців. Щоб пробудити людей до самоорганізації потрібна тривала і непроста робота.

На конференції виступили ще декілька доповідачів. Всього прийняли участь близько 100 представників громад. Була прийнята резолюція про самоорганізацію місцевих громад.

Організаторами заходу виступили: СОГ «Демократична Київщина»; Комітет захисту місцевого самоврядування у м. Києві; Фундація конструктивних ініціатив «Третя сила»; БФ «Фонд громади Приірпіння»; ГО «Нові обличчя»; ГО «Інститут розвитку суспільний інновацій»; БФ «Омріяна країна».

Данута КОСТУРА

no images were found

Popularity: 2% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code