Приірпінський Форум громадських об’єднань – 2013

Данута КОСТУРА

На початку березня в приміщенні «Конференц Холлу Ірпінь» відбувся форум громадських об’єднань, який відкрили директор Фонду громади Приірпіння Анастасія ПОПСУЙ та голова СОГ «Демократична Київщина» Ігор НАЙДА. На порядку денному стояли річні звіти Фонду громади Приірпіння та громадських організацій – кандидатів до нової Громадської ради.

Ірпінський «Фонд громади», який очолює Анастасія Попсуй, почав активно діяти з 2010 року. Зараз у світі таких Фондів близько 2000, з них в Україні близько 20. Вони допомагають державі виконувати її «роботу», надаючи різноманітну допомогу активним громадам у їх намаганні вирішити локальні різнопланові проекти. Саме громадам, а не конкретним людям. Для втілення будь-якого проекту потрібні кошти. От Фонд і збирає їх у приватних осіб, виграє гранти у більш фінансово потужних інших фондах. Громадська організація обґрунтовує свою заявку на одержання коштів під свій проект. За 2012 рік Фондом було залучено 315 114 грн, з яких, зокрема, 91 552 грн становили надходження від приватних інвесторів, 50 670 грн – від іменного фонду Дмитра ВОЙЦЕХА, 47 516 грн від благодійного фонду Богдана ГАВРИЛИШИНА, 47 400 грн від ІСАР «Єднання», благодійний фонд «Творчий центр «ТЦК» – 34 841 грн, ЄС – програма «Молодь в дії» 25 000 грн. тощо.

Про те, як були реалізовані, зокрема, міні-гранти Фонду розповіли їх здобувачі.

Так ірпінське об’єднання жилого комплексу «Салют» отримало 1 200 грн на придбання додаткового закритого контейнеру для сміття, ГО «Велика сім’я» ( Асоціація багатодітних родин) придбала на 3 000грн 30 портфелів з канцприладами для першокласників, ГО «Спортивний клуб «Шпитьки» 30 комплектів спортивних форм за 5 000 грн, а хор «Ірпінчака» обновив свої костюми. Вагому допомогу отримав ІМГО «Оберіг», який займається дітьми-інвалідами. Це тільки частина зробленого.

Особливий акцент у своїй роботі Фонд зробив на благодійництві. З цією метою був проведений Бал Благодійництва, на якому зібрали кошти для покращення матеріально-технічного стану ірпінського Будинку культури. Проводились різнопланові круглі столи, втілюються нові проекти, покликані формувати у молоді поведінку успішної, дієвої людини. До проекту залучені 12 шкіл Києво-Святошинського району. Представники Фонду брали участь у конференціях в Україні та за кордоном, приймали у себе волонтерів з інших країн тощо.

Голови громадських організацій, кандидати до нової Громадської ради, розказали про зроблену роботу. Так голова Київської обласної організації «Європейська Київщина» Костянтин ГАРБАР наголосив на відсутності стратегічного плану розвитку міст Приірпіння. У 2006 році у Ворзелі був розроблений з його участю проект Статуту селища, і майже завершений Генеральний план Ворзеля як курорту. Для успішної реалізації планів громад необхідне їх об’єднання.

Лаврентій КУХАЙЛЕШВІЛІ , голова ініціативної групи «Парк Героїв» розказав про перипетії боротьби за збереження міських парків та скверів. Ця боротьба отримала широкий резонанс в країні, зібравши у медіа понад 1000 публікацій. Він наголосив на неприпустимості тотальної забудови Приірпіння, як спального району Києва, враховуючи, зокрема, і малий запас підземної води на цій території. Приірпіння бачиться як рекреаційна зона з історико – меморіальними комплексами. З особливою теплотою присутні зустріли виступ найстарішої захисниці зелених зон Ірпеня Наталії МОЙСЕЄВОЇ-ДОМБРОВСЬКОЇ.

Ігор НАЙДА , голова СОГ «Демократична Київщина» поділився з учасниками здобутками Організації у наведенні ладу у дворах, на вулицях, а також у благодійницькій царині. Його слова щодо благодійництва підтвердив Валерій РОМАНЕНКО, голова МГО «Бойовий гопак». Організація отримала статус міжнародної, проводить чемпіонати, залучає до своїх лав юнаків, не даючи вулиці затягнути їх у свої тенета. Юлія БЕРЕЖКО – КАМІНСЬКА розказала про багато добрих різнопланових справ, зроблених ГО «Нові обличчя». Поділилися своїми здобутками і низка молодіжних громадських організацій.

Про підтримку громадських об’єднань говорили Лариса ЖИГУН, Дар’я НЕПОЧАТОВА(Український форум благодійників), Оксана РУДА (ІСАР «Єднання»). Олександр ЄЛЬКІН та Марина ПАЩЕНКО з Харкова розказали про створену ними Інтернет – платформу, що дозволяє на своїй основі побудувати безкоштовно необмежену кількість сайтів. Гості запропонували свою допомогу у створенні сайтів для шкіл Приірпіння. Ними вже розроблений сайт для приірпінського «Оберегу» та ГО «Велика сім’я».

Дмитро Войцех першим створив свій іменний фонд, який, зокрема, фінансово підтримав 18 проектів «Фонду громади Ірпеня» з загальним бюджетом 50 670 грн. Він мотивував свою благодійність бажанням наводити лад в Приірпінні, поділився з присутніми своїм баченням благодійництва. Ігор ВИШНЯКОВ розказав про свою участь у благодійних справах і висловив бажання за прикладом Дмитра Войцеха створити свій фонд. Вони висловили думку про підтримку кандидатури Володимира КАРПЛЮКА на посаду ірпінського голови у майбутніх виборах.

Володимир Карплюк наголосив, що об’єднання зусиль дасть можливість сформувати нову команду з новими посилами, з новими підходами у вирішенні господарських питань, з прозорістю у прийнятті рішень. На базі ГО «Нові обличчя» він збирається зареєструвати партію.

Всі три бізнесмени – забудовники. Завдяки багатьом їх колегам, для яких зиск понад усе, імідж забудовника в Україні вкрай негативний. Тому, думається, Володимиру Карплюку доведеться докласти чимало зусиль, щоб зруйнувати у великої частини мешканців Приірпіння недовіру. Особливо у світлі численних скандалів щодо вирубки парків, наступу забудовників на рекреаційні зони. Наочним прикладом може слугувати половина нещадно зрізаного соснового кварталу, де на місці колишніх високих сосен ведеться велике будівництво. Якраз навпроти збереженого активістами з великими скандалами парку. Хочеться вірити, що його команда представить детальний план забудови Приірпіння, де не буде посягань на зелену частину територій, а Приірпіння буде розглядатися як рекреаційна територія.

У рамках Форуму були представлені нові проекти здобувачів грантів від Фонду громади. Відрадно, що, в основному, це була молодь.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 37% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code