Міні-Артек


Данута Костура

Газета «День» № 52, 21 березня, 2008 року

Спогади дитинства. Проходять вони через все життя людини трепетною хвилею. Бо все, що було найсолодшого в житті, було там, у дитинстві. Найчистіше, найсправжнісіньке. Але й серед цього торжества життя виокремлюються поодинокі події, що справили особливе враження. І до цих майбутніх особливих вражень може прилучитися держава, створивши, зокрема, можливість великій кількості дітей не тільки відпочити серед дубів і сосен, але і познайомитися з Києвом. 

У газеті « День» (№ 226 від 23 грудня 2006 р.) був надрукований мій допис «Якби в хороші руки…». Мова йшла там, зокрема, про 12 колишніх піонерських таборів, які давно вже перестали діяти у селищі Ворзель, що в 30 км від Києва. Територія цих таборів або перебуває в повному запустінні, або обгороджена високими парканами, за якими два-три приватні будинки або ж земля просто чекає свого часу. Звичайно, що вона вже давно має своїх власників чи орендарів.

Ці землі треба повернути дітям, побудувавши на них табори відпочинку. Звичайно, це не проста справа. Але якщо залучити до неї Міністерства освіти, охорони здоров’я, молоді та спорту, то ідея видається не такою вже нездійсненною. Ці інституції змогли б знайти спільну мову з власниками земель, з бізнесом, створивши для них умови найбільшого сприяння. Бо мета висока й благородна — збудувати «колонію» дитячих і юнацьких таборів, які виступали б не тільки як оздоровниці, але і як бази для екскурсій по столиці.

Збудувавши такий міні- Артек, держава надала б можливість дітям з усіх куточків України ознайомитися безпосередньо із Києвом, побачити і доторкнутись до його легендарних місць. Додайте до цих вражень модернові корпуси таборів, сучасний підхід у створенні атмосфери відпочинку — і найяскравіші враження для дітей забезпечені.

Це не тільки емоції. Це ще й і стратегічний підхід з боку держави. Бо діти відчують себе причетними до столиці своєї Вітчизни. І хоч би як склалася в них доля, яскравий спогад дитинства залишиться на все життя.

Звичайно, що потрібні великі вкладення. Але влада — на то і влада, щоб знаходити порозуміння з бізнесом, надаючи пільги і сприяючи йому в такій благородній справі, як оздоровлення дітей, розширення їхнього кругозору, прищеплювання патріотизму до рідної землі.

Данута КОСТУРА, смт Ворзель, Київська область

Popularity: -0% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code