Ворзель бунтує. Близько сотні ворзелян виступили проти влади селища під час бюджетної сесії

газета “Західне передмістя Києва” №48 (50) 28 грудня 2012 року

Мешканці Ворзеля невдоволені діями влади. Вже вкотре вони збираються, аби публічно висловити їй недовіру. У понеділок 24 грудня, коли мало відбуватись засідання стосовно прийняття бюджету селища на 2013 рік, депутатів та мера зустрічав розгніваний натовп. До крихітного приміщення сільради не змогли втиснутись всі бажаючі. Але, наче навмисне, сесія не розпочиналась, доки втомлені й замерзлі люди не почали розходитись.

Землю роздають, не питаючи людей

Присутні на мітингу мешканці зазначили: найбільше непокоять питання розподілу ворзельської землі. Виділення ділянок під забудову відбувається ледь не на кожному засіданні, при цьому громадської думки не враховують. Про прийняття нових рішень мешканці дізнаються, в основному, по парканах, які з’являються на місці майбутніх будівництв. Такі паркани перегородили й частину місцевого зеленого куточка, який жителі десятиліттями вважали центральним парком селища.

За інформацією депутата минулої каденції Марії КОНДРАТЮК, за півтора роки у Ворзелі було роздано 200 земельних ділянок. «Офіційно не можливо дізнатись, кому дістались ділянки з рекреаційного фонду, ті що по вулиці Горького, по вулиці Парковій, біля церкви, навпроти нашого відомого тюльпанового дерева, біля масиву Кичеєва. Але неофіційно цю інформацію ми отримали. В усякому разі, мені відомі прізвища 80 власників із 200», – сказала колишня депутатка.

Хто звітуватиме про нерозчищені дороги?

Серед претензій мешканців – небажання вирішити найболючіші питання селища. Такі як вирубка застарілого лісового фонду, прокладання нових комунальних мереж і ремонт старих.

Але найбільше обурила людей ситуація з цьогорічними снігопадами. Майже тиждень селище жило без електроенергії, дороги були нерозчищені, а вчасно не вирубані сухі дерева падали просто на тротуари, будинки й автомобілі. Реакція місцевої влади на заметілі була не адекватною обставинам, тож Ворзель став населеним пунктом Приірпіння, що найгірше переніс зимову негоду. І це ще не йшлося про люті морози.

Не бачать люди сенсу і в утриманні великого штату в місцевій адміністрації. Зі скороченням персоналу фінансування могли б використати на суспільно-корисні потреби.

«У сільраді в штаті двоє юристів, двоє заступників голови, і думаєте, легко отримати довідку? Треба стояти в черзі годинами. Проте на нинішню сесію винесено питання про преміювання працівників селищної ради, – зазначив голова опозиційної владі депутатської групи «Відродження Ворзеля» Олег СМОЛЯНЧУК. – Ми не бачимо жодного звіту за рік. Хотілося б, аби влада також звітувала, скільки коштів було виділено на очистку доріг від снігу, і де ці гроші».

Вимоги звільнення сільського голови

Частина протестуючих прийшла з конкретною вимогою – звільнити селищного голову Олександра ВЕНГРИКА, якого люди схильні звинувачувати в тому, що відбувається. В цілому такі пропозиції висловлюються не вперше, від депутатів відомо, що й сам Олександр Пилипович піднімав питання про свою відставку.

«Венгрик не зміг порозумітися із потенційними інвесторами в наше селище», – аргументує свою позицію активний ворзелянин, письменник Вадим ШКОДА.

Сам голова оптимістично налаштований щодо підсумків роботи у 2012 році. «Щось трішки зробили для громади. Тож, в принципі, я задоволений», – сказав Олександр Венгрик «ЗПК».

Аптеку не врятували

Попри те, що сесія почалася із двогодинним запізненням, на ній було прийнято кілька надзвичайно важливих питань. Так, на перегляд було винесено рішення про ліквідацію комунальної аптеки №77, єдиного комунального фармацевтичного закладу в селищі, що має статус оздоровниці. Після закриття аптеки у Ворзелі залишилася тільки одна приватна аптека. Приміщення комунальної аптеки, що нараховує близько ста років і могло б претендувати на статус історичної пам’ятки, влада збирається надати в оренду. Проте серед ворзелян точаться чутки, що аптеку хочуть знести. Депутати зазначають, що вже ознайомлені з документами про побудову на місці старого приміщення таунхаузу.

«Хоча аптеку можна було перетворити на музей, як це зробили у Києві та Львові, зберігши її комунальний статус», – зазначив присутній на сесії депутат ірпінської міської ради Дмитро ВОЙЦЕХ. Дійсно, в закладі досі ціле й готове до використання обладнання для виготовлення ліків, антикварні меблі, годинник…

Рішення сесії від 24 грудня не принесло заспокоєння – влада не відмовилась від наміру ліквідувати комунальну аптеку. Захищати її прийшла донька колишнього завідуючого закладом Амвросія ДЗЮБИ – Олімпіада ГОРБАТЮК: «Шкода, що ви, депутати, так легко готові позбутися старовинного об’єкту. Згадайте про традиційне розміщення квартири аптекаря при аптеці, аби мати змогу цілодобово обслуговувати клієнтів. Оскільки сучасна аптека не потребує великої площі, сусідні кімнати можна здавати в оренду лікарям – скажімо, гомеопату чи окулісту, а виручені кошти використати для сплати комунального боргу».

Марія РАДОВА

Данута КОСТУРА

«Відродження Ворзеля» звітувало перед селищем

Двадцять третього грудня депутатська група «Відродження Ворзеля» звітувала перед своїми виборцями в актовій залі санаторію «Україна». У 2012 році група взяла активну участь в наведенні ладу у березовому гаї. На місці втрачених беріз висадили разом із мешканцями 800 молодих дерев. Ще 1000 планується висадити весною. Було проведено свято до Дня матері, Дня працівника сільського господарства. В селищі відкрили міні-зоопарк. Група активно допомагає дитячому садочку «Берізка», виділила кошти на ремонт шкільного спортзалу, підтримує секцію самбо для школярів, надала на свято Миколая 600 подарунків, профінансувала проведення двох всеукраїнських конкурсів тощо. У планах – відкриття у школі гуртка бісероплетіння та філіалу Бучанської музичної школи. Депутатська група на чолі з Олегом Смолянчуком активно бореться за врятування старої комунальної аптеки.

no images were found

Popularity: 7% [?]

1 коментар до "Ворзель бунтує. Близько сотні ворзелян виступили проти влади селища під час бюджетної сесії"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code