ВИЖИТИ І ПЕРЕМОГТИ!

Ніна Костенко

В Ірпінському будинку культури (вул. 74-ї Стрілецької дивізії) відбувся вечір пам’яті з нагоди 85-ліття Рената Польового

Вечір був наповнений сердечним теплом і вдячністю багатьох свідомих громадян, які зібралися 16 жовтня, аби вшанувати нашого талановитого земляка, борця за волю України, Рената Польового. Добрий настрій присутнім, яких було чимало, створили розповіді письменника Романа Коваля,пісні у виконанні кобзаря Тараса Силенка,та виступ гурту «Гомін» (керівник Леопольд Ященко). Організаторами вечора виступили міська організація ВО «Свобода» ( голова Богдан Мельничук) та історичний клуб «Холодний Яр» (керівник Роман Коваль).

На вечір прийшли друзі, які знали особисто Рената Польового і ті, хто познайомився з ним вже через його творчість. Розповідали про його життя та згадували як надзвичайно щиру і добру людину. Автор книги «Тиха війна Рената Польового» Роман Коваль говорив про самобутність Польового, про його неспокійну вдачу: «Усе Ренатове життя – пошук і рух». Спогади друзів чергувалися з піснями кобзаря Тараса Силенка, який протягом вечора виконував як улюблені українські, так і малознайомі пісні. Виконав він і кубанські пісні. Чому кубанські? Тому що з Кубанню пов’яно тісно усе життя Рената Польового. Він увійшов в історію України як найґрунтовніший дослідник Кубанської України. І дружину собі знайшов у станиці Охтанизівській. Нею стала кубанська козачка Віра Денисенко, з якою прожив щасливих 56 років!

До слова була запрошена гомінчанка Ніна Шапошникова: «В серці кожного з нас залишився образ сивого кремезного козака з молодими, усміхненими, сяючими очима”. Також тримали слово Владислав Іщенко, Михайло Гуцуляк. Виступила й поетеса Ольга Страшенко. “Запам’ятала його, – сказала вона, – сивочолого, поставного, вродливого козака. У народі кажуть: кращі представники українства носять у собі як спадок душі минулих наших героїв. Душа кого з попередників вселилася в Рената Польового? Максима Залізняка чи Байди-Вишневецького?”. Потім промовляв Леопольд Ященко, а хор“Гомін” виконав улюблені пісні Рената Польового.

Вечір пройшов на великому духовному піднесенні. Це було зворушливо – і виступи друзів, і пісні, які виконував гурт«Гомін», що підспівував весь зал. Теплу родинну атмосферу cтворили і рідні Рената Польового, які приїхали на цей вечір до Ірпеня.

Довідково.Про Рената Петровича Польового написано чимало. Особливо вражає величезна дослідницька робота автора книги «Тиха війна Рената Польового» Романа Коваля. З неї можемо дізнатися про Рената Польового як видатного винахідника, інженера, мецената,краєзнавця. Він прожив складне життя.Колимський в’язень, Член культурологічного клубу, Української гельсінкської спілки, Української республіканської партії, Всеукраїнського політичного об’єднання “Державна самостійність України”, Історичного клубу “Холодний Яр”,автор книг “Кубанська Україна”, “Кобзарі в моєму житті” та “Моя боротьба(спомини)”. Нескореного духом Рената Польового переслідували все життя за любов до України, але він вистояв і переміг!

Popularity: -0% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code