Ворзельський селищний голова прозвітував перед громадою

Данута Костура

15 жовтня у актовій залі санаторію «Ворзель» селищний голова Олександр Венгрик звітував перед мешканцями Ворзеля. На жаль, про цю подію знало небагато людей, хоча влада запевнила, що було вивішено 50 оголошень. Але, чомусь, їх не було біля багатоквартирних будинків, на зупинках. Депутати теж не долучилися до інформування виборців. Не було інформації і у «Ворзельських відомостях». Як результат,  близько 70 присутніх, враховуючи депутатський корпус. 

Оскільки газета «Ворзельські відомості» оминає селищні проблеми, у мешканців назбиралося багато питань. На деякі з них відповів селищний голова як у своєму звіті, так і безпосередньо на запитання з зали.

Бюджет  селища за 9 місяців обмежений, влада могла розпоряджатися невеликими сумами. Був замовлений генеральний план Ворзеля. Принагідно, мер спростував чутки про продаж 3 га землі – згідно з новим законом ніякі земельні операції не проводяться, поки не має генерального плану ( дитячий табір «Відкрита Біблія» вніс 402, 7 тис грн., як аванс за майбутню власність).

Створено карту меж ворзельського лісового заказника (загальна площа 85 га), зроблені та розміщені інформаційні щити. Ворзельські ліси досягли своєї вікової межі. Потрібна інвентаризація лісових насаджень.

 Добрим словом було згадано ТОВ «ЛЄС», яке пішло назустріч просьбам влади і за два тижні 12 робітників почистили березовий гай.  Цьогорічний фестиваль «Пісенні візерунки» був проведений саме там.

 Істотно просунулась справа з ворзельським озером, яке попало у державну програму очищення водойм від замулення. З обласного бюджету виділено 300 тис грн.

Згадав голова і про успіхи ворзельської футбольної команди, про літній відпочинок ворзельських дітей, які побували на Прикарпатті, Одеській області. Деякі оздоровлювалися  у ворзельських дитячих таборах.

Довго перераховувалися заходи, які пройшли у ЦК «Уварівський дім». Проте перелік мав зворотній ефект – у залі згадали Центр Культури часів Юлії Бережко-Камінської, а також захотіли познайомитися з новим директором.

Піднімали мешканці і питання земель колишніх піонерських таборів, невпорядкованості центру Ворзеля з його ганьбою – туалетом, проблеми зі сміттям,  неякісною водою у кичеєвській свердловині тощо.

Щодо води, то було сказано, що кичеєвці планують збирати гроші на фільтр , оскільки ворзельська вода має надлишок заліза. У школи  та садочки планується завозити бутильовану воду. З нового року мешканцям роздаватимуться мішки для роздільного збору сміття.

По облаштуванню центра Ворзеля розглядаються пропозиції.

Цьогоріч санаторії почали приймати людей на лікування тільки восени.

 В перспективі бачиться побудова у Ворзелі Клініки матері і дитини, робляться спроби повернути Ворзелю статус курорту поки що  обласного значення.

Свій виступ Олександр Венгрик закінчив словами : « Я по натурі оптиміст, багато що зробив у своєму житті. Думаю, що мені підкориться Ворзель».

Потім настав час виступів присутніх. Вони, в основному, пропонували владі свою допомогу і підтримку, а депутат Олег Смолянчук, який очолює групу «Відродження Ворзеля»,  розказав, що уже зроблено: відновлено світло в учгоспівських під’їздах, профінансовано вивіз сміття бідним, вручено подарунки до свят тощо.

Зібрання проголосувало майже одноголосно за прийняття звіту селищного голови.

Деякі цифри

Бюджет по доходах за 9 місяців виконано в  сумі 4986, 9 тис грн. (75,5% річного плану) : орендна плата за землю 2, 651 тис грн, земельний податок- 683,2 тис грн., податок на доходи – 1 466, 9 тис грн.

Видаткова частина бюджету по загальному фонду виконана  в сумі 3800, 8тис грн.(56, 8% річного плану): органи місцевого самоврядування 924, 4 тис грн., дошкільні заклади – 1369 тис грн., бібліотека -96, 4 тис грн., ЦК «Уварівський дім» – 265, 2 тис грн.. Благоустрій селища – 699, 7 тис грн.: вивіз сміття за пів року 122, 2 тис грн., зрізка сухостійних дерев – 45, 6 тис грн., ремонт вуличного освітлення – 46, 7 тис грн. Культурні заходи обійшлися у 53, 4 тис грн. ( День селища – 37, 3 тис грн.)На соціальний захист 28 особам витрачено 14, 8 тис грн. 

До спеціального фонду  ( податок з власників транспортних засобів, єдиний податок, благодійні внески, продаж землі) за 9 місяців надійшло 1183, 9 тис грн, витрачено 649, 7 тис грн: ремонт доріг – 160 тис, реконструкція водогону по вул. Лібкнехта та  Червоноармійській  98, 2 тис грн, вивіз сміття  – 39, 4 тис грн , оплата за харчування для садків – 90, 2 тис грн.

Планується до кінця року : підключити нову газову котельню у школі – близько 300 тис грн., ремонт туалетів у школі -40 тис, реконструкцію мереж освітлення 90 тис , роботи по виготовленню скорегованого генплану – 290 тис грн.

Данута Костура

no images were found

Popularity: 4% [?]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code