Діалог між владою і громадою. Обговорення проекту Статуту, тарифів, проблем наркоманії

Людмила ГОРБАТА
20 квітня 2011 року в актовій залі Ірпінської міської ради відбулося засідання круглого столу, де представники влади і громади міста обговорювали важливі питання життєдіяльності Ірпеня. У роботі зібрання взяли участь: Ірпінський міський голова В.Д.Скаржинський, заступник міського голови  М.О.Мацелик, керуючий справами М.Я.Радько, депутати Ірпінської міської ради, керівники осередків політичних партій, громадських об’єднань, керівники підприємств, установ і організацій. Обговорили питання, які були зазначені в порядку денному: щодо Статуту громади міста Ірпеня (доповідач – керуючий справами М.Я.Радько); про стан криміногенної ситуації та боротьби з наркоманією в місті Ірпені та селищах Гостомель, Ворзель, Коцюбинське (доповідач – начальник МВ ГУ МВС України в Київській області Ю.В.Скудар); інформація про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Ірпінським КЖЕП «Ірпінь» (доповідач – начальник Ірпінського КЖЕП «Ірпінь» В.Р.Лаврик).

 Незабаром ірпінчани матимуть свій Статут

У статті 19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено: «З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення національного самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах цього Закону може приймати Статут територіальної громади села, селища, міста. Статут територіальної громади підлягає державній реєстрації в органах Міністерства юстиції України». Статут – важливий документ громади, тому й необхідним є його відкрите обговорення.

Керуючий справами М.Я.Радько розповів про проведену роботу з розробки проекту Статуту територіальної громади міста Ірпеня: «Це документ, який буде регламентувати й надавати права, визначатиме обов’язки громадян міста Ірпеня. Роботу над проектом Статуту розпочали в 2001 році. Він повністю відповідає вимогам Конституції України – нашого основного Закону, а також тим законним актам, які приймалися в нашій державі».

Відповідно до рекомендацій, які було надано в 2002 році, проходило формування проекту Статуту територіальної громади протягом трьох етапів. На першому етапі формувалася робоча група фахівців – представників органів місцевого самоврядування, підприємств, громадських організацій, політичних партій, наукових установ тощо. Робоча група визначила концептуальні підходи щодо розробки проекту Статуту територіальної громади, предмет, структуру, процедуру обговорення та прийняття Статуту. Другим етапом була безпосередня співпраця членів робочої групи згідно з регламентом та планом роботи інформування громадськості про хід виконання етапів розробки проекту Статуту. На третьому етапі проект Статуту доводився до громадськості, зокрема він був опублікований в додатку №8 до газети «Ірпінський вісник» №33 від 13 серпня 2010 року.

Співдоповідач, заступник голови громадської ради О.В.Редич зазначив: «Важливим фактом є те, що наша громада впритул підійшла до обговорення цього документу, до якого ми йшли десять років. У багатьох виникає питання, чи потрібний Статут взагалі. Багато міст працюють ефективно без Статутів. Що він взагалі може регламентувати, оскільки законів й нормативних документів, які регламентують міське самоврядування, багато. Зрозуміло, що пересічний громадянин не зможе вивчати кожен закон і знати деталі всіх нормативів, тому Статут, як Конституція місцевого рівня, повинен відображати основні поняття тих документів, щоб кожному члену громади було зрозумілим, як він може брати участь у керівництві місцевого самоврядування, як він може працювати з владою через громадські організації чи інші дорадчі органи. Тому сьогодні наше завдання: прийняти такий документ, який буде зрозумілий всім, буде прозорим, простим і зручним».

Голова громадської організації «Самозахист» В.П.Савенко аргументував з власного досвіду необхідність Статуту для громади: «Нарешті збулася наша мрія – ми дожили до Статуту територіальної громади міста Ірпеня. Я вам зачитаю фрагменти з двох листів-відмов від попередньої влади: наприклад, у 2009 році в нас було холодно в будинках, мешканці району СМУ зібрали понад сто підписів і звернулися до нашої організації, щоб ми ініціювали перед владою проведення громадських слухань з питань житлово-комунального господарства. У відповідь отримали: «Відповідно до Cт.11 Закону України громадські слухання проводяться в порядку визначеному Статутом територіальної громади, а оскільки Статуту нема, то нема й громадських слухань». Другий випадок: почали вирубувати ліси, а щоб зупинити це вирубування й видачу земельних ділянок на територіях,  вкритих лісом, зібрали збори громади в парку «Перемога», було обрано ініціативну групу, яка внесла пропозиції звернутися до міської влади. Знову відмова: «Порядок висунення ініціативи прописаний в Статуті. На сьогодні Статут не прийнятий, то й чіткої процедури висунення ініціативи не має».

Кожен виступаючий, а їх було чимало, говорив про те, що проект Статуту в два рази об’ємніший від інших Статутів, перевантажений конституційними поняттями. Тому громадськість дійшла висновку: доопрацювати проект Статуту, значно скоротивши його, й подати на розгляд депутатських комісій, а згодом – і сесії. Таку пропозицію підтримав міський голова В.Д.Скаржинський.

До актової зали прийшли активні громадяни нашого міста, тому було багато питань і реплік з приводу кожного питання порядку денного. До цього часу проект Статуту нагадував айсберг, який певний час нерухомий, а згодом починає рухатися. Нарешті зі спільної ініціативи влади й громади міста ірпінчани матимуть свій Статут. А це вже реальний важіль впливу на справи в місті.

 Наркоманія в Ірпені: бути чи не бути?

Начальник Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області Ю.В. Скудар підкреслив: «Одне з основних завдань міліції: це боротьба з наркоманією. Усі служби міліції спрямовані на цю роботу, зокрема на профілактику цього виду злочину: дільничі інспектори, патрульна служба міста, підрозділ карного розшуку, створено спеціальний підрозділ міліції, відділ по боротьбі з наркотиками. Однак, у відділі працює лише п’ять осіб. Звичайно є ще інспектори, які проводять роботу в школах, ходять на заняття, де розповідають учням, що не можна вживати наркотики не тільки через те, що за це можна сісти в тюрму, але й через шкоду для їх власного здоров’я».

Як би добре не намагалися працювати міліція, без громади вона аж ніяк не впорається. На жаль, зв’язок з громадою правоохоронні органи міста давно вже втратили. Про це свідчили стурбовані виступи жителів нашого міста й представників громадських організацій.

За словами доповідача, за три місяці в Ірпінському регіоні заведено 25 кримінальних справ за зберігання наркотиків. Протягом року представники правоохоронного органу поставили на облік 95 наркоманів, з них у 65 лікар підтвердив діагноз. Ірпінь – місто, де проживають люди циганської національності. Серед них затримано особи, які займалися розповсюдженням наркотиків. Дільничими інспекторами міліції складено 102 протоколи.

«У минулій моїй каденції ми попросили представників Міністерства внутрішній справ направити з інших областей фахівців для боротьби з наркоманією, –  повідомив В.Д.Скаржинський. – Вони попрацювали тиждень і виявили стільки, що за рік ми не знаходили такої кількості. Складно було довести справи до суду. Але сім кримінальних справ таки було доведено. Правда, тільки одного засудили. Наркоманія – це наша біда. Якщо ми не будемо прислуховуватися до громадськості, то й наші діти можуть потрапити в тенета наркоманії. Проблема є, та ще й неабияка. Я переконаний, що міліція нас почула й відповідні дії з боку правохоронних органів будуть».

Також міський голова повідомив, що вже сьогодні виділені кошти на встановлення відеокамер у місцях великого скупчення людей. Монітор знаходитиметься в чергового у відділі міліції, відповідно він бачитиме всі порушення, що відбуватимуться в тому чи іншому місці.

Представники громадських організацій виявили бажання співпрацювати з міліцією по боротьбі з наркоманією. Асамблея громадських організацій вже давно проводить відповідну роботу в цьому напрямі: працює реабілітаційний центр для колишніх наркоманів, у школах проводяться різноманітні акції та лекції, представники громадськості беруть участь у рейдах. Однак, як стверджує Ю.Кульчицька: «Часто не вистачає підтримки правоохоронних органів. Люди впевнені, що від міліції добра не чекай, тому й довіри нема. Побутує думка, що самі правоохоронці покривають наркоманів і тих, хто продає наркотики». Начальник Ірпінського МВ ГУ МВС України в Київській області запевнив, що налагодить співпрацю, бо переконаний, що лише спільними зусиллями вдасться подолати наркоманію в місті.

Серед виступаючих були мешканці міста Ірпеня, представники громадської ради. Було видно, що проблема зачепила за живе і є готовність кожного вносити свою лепту в загальну справу великої ваги. Міський голова відповів на питання громади міста, дав доручення керуючому справами: встановити у приміщенні виконкому скриньку для пропозицій щодо пожвавлення діалогу між владою і громадою.

 Діятимуть нові тарифи

Усі нововведення і зміни завжди сприймаються гірше, ніж того можна б очікувати. Житлово-комунальна система міста нині не в найкращому стані. Тому люди обурюються за будь-яке підвищення тарифів.

Начальник Ірпінського КЖЕП «Ірпінь» В.Р.Лаврик представила запропоновані тарифи, обґрунтувавши необхідність такого рішення: «Справа не популярна, але життя в нас склалося так, що на сьогоднішній день тарифи, які запропоновані в 2008 році, не підтверджуються реаліями нинішнього життя. Підняття вартості тарифів супроводжується такими показниками: збільшення витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів (порівняно з 2008 р. на 200%), збільшення обсягів та вартості вивезення твердих побутових відходів та негабаритного сміття (перевищує 130%), збільшення вартості матеріалів (перевищує 120%), на 55% збільшився мінімальний рівень заробітної плати, до кінця року він ще збільшиться на 67%. У зв’язку з цими витратами, з такими цінами, витрати, які поступають нам на розрахункові рахунки покриваються всього на 50%». Валентина Романівна запевнила, що очолюване нею підприємство надаватиме послуги кращої якості.

Для мешканців, які проживають в будинках без ліфтів: тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій був 1,31 грн., нині – 1,79 грн. У мешканців, які проживають у будинках з ліфтами: була 1,62 грн., буде 2,35 грн. У мешканців, які проживають з низьким рівнем благоустрою: був тариф 77 коп., буде 94 коп. Мешканці, які проживають з обмеженими комунальними послугами: було 29 коп., буде 32 коп. Такими є тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Ірпінським КЖЕП «Ірпінь»  на сьогоднішній день.

Представники громади активно долучилися до обговорення питання щодо підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Ірпінським КЖЕП „Ірпінь”. Було багато скарг і пропозицій, які занотовувала начальник КЖЕПу: неякісне прибирання в під’їздах, неробочі ліфти, відсутність освітлення деяких прилеглих територій, забиті димоходи, протікання даху, негативний стан нежилих приміщень тощо. На кінець В.Р.Лаврик зазначила: «Житлово-комунальна система – це якраз та система, про яку, коли все добре, то не згадують, а коли нема світла, газу – тоді й нарікання. Покрівля, підвали й ліфти – це три болючі проблеми. Усі заяви фіксуються, якщо з’являються кошти, то намагаємося щось зробити. Розпочато роботу на Грибоєдова, 13, Щорса,16, ІІІ Інтернаціоналу, 107».

Активним представникам громади В.Д.Скаржинський пропонував брати до власних рук керівництво будинком. Однак поки що охочих не виявилося.

В.П.Савенко, долучившись до розмови, сказав: «Житлово-комунальні послуги – це те, чим займається наша громадська організація. Тут треба починати все з договору, тобто, люди, які укладають договір, мають знати, за що вони платять: обсяг, вартість послуг, періодичність надання послуг. Це є невід’ємною частиною договору. Цього у нас поки що нема. У нас є в типовому переліку, рекомендованому Кабінетом Міністрів, 18 видів послуг, раніше було 25. Ці послуги є мінімальними для утримання будинку». Віталій Полікарпович порушив питання щодо прийомних днів у ЖЕПу, запропонувавши, щоб це була субота, що найкраще для жителів міста, які працюють.

Міський голова повідомив, що до кінця року збудують новий підземний перехід через залізничні колії. «Є дві пропозиції: одна з вул. Садової до торгового центру «Фуршет», друга – навпроти автобусної зупинки. Для будівництва тунелю треба понад сім мільйонів гривень. Але ми це зробимо разом з нашою залізницею, – рішуче підкреслив Володимир Данилович. – Сьогодні мені принесли ескізний проект будівництва нашого ринку. Незабаром плануємо вздовж вулиці ІІІ Інтернаціоналу розпочати будівництво двоповерхової споруди. Все це не так просто зробити, але починати треба». І справді, бо будь-яку дорогу осилить той, хто не тупцює на місці.                        
  (Стаття опублікована у Ірпінському Віснику №18,  2011 р.)

 

  

 

 

 

 

 

 

 PS. Головою Скаржинським В.Д. була підтримана пропозиція  громадської ради доручити  робочій групі міськвиконкому узагальнити пропозиції та зауваження, доопрацювати проект Статуту і винести на обговорення нового варіанту до кінця травня 2011 року. До робочої групи входить Савенко В.П.
На сайті ІМО УНР ми продовжуємо обговорення змісту та структури Статуту м. Ірпінь >>>>>>>>

Popularity: 10% [?]

2 коментарі до "Діалог між владою і громадою. Обговорення проекту Статуту, тарифів, проблем наркоманії"

  1. … а молодого міліціянта прийшлось виховувати самому Скаржинському прямо у залі і через неприховане хаамство ….

  2. Полагаю, что по количеству комментариев, данный статут Специально с маленькой буквы, за его “маловартість”, никому кроме его Авторов никому категорически не нужен. Громада определяется в своей позиции в момент выборов в местные органы власти (предствительская демократия не идеальна, но человечество ничего более действенного выработать не смогло). А за всеми телодвижениями Авторов заметно подспудное желание залезть на властные кресла (в которые мучительно стремились, но не пропихнулись, кишка тонка, и бабло обломалось), прикрываясь псевдотерминами “народный мэр” (наверное Т.Л.?)и прочей дребоданью.
    Ребята, живите по Конституции Украины. Если вы ее, Украину, так любите…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code