Данута КОСТУРА
За пів століття тисячі новонароджених зробили свій перший вдих і свій перший крик у Ворзелі. Тут у 1973 році в непримітному одноповерховому будинку відкрився Ірпінський пологовий будинок. Вважали, що це тимчасово, але тимчасовість розтягнулася до сьогодні.
Цього року можливе велике переселення пологового в Ірпінь, де збудований новий медичний центр . Його планували відкрити у 2022 році на День медичного працівника. Але війна змістила терміни. Зараз у Центрі проводяться внутрішні роботи. Там буде знаходитись вся невідкладна служба. Пологове та гінекологічне відділення займатимуть два поверхи.
Проте нинішня скромна будівля не відштовхує майбутніх матусь – всередині упорядковано, затишно і як кажуть породіллі –«по-домашньому». І, найголовніше, тут працюють висококласні спеціалісти.
РОЗМОВЛЯЄМО З ЗАВІДУЮЧОЮ ПОЛОГОВИМ БУДИНКОМ ІННОЮ ЩОГОЛЄВОЮ
Пологовий будинок КНП «Ірпінська центральна міська лікарня» Ірпінської міської ради Київської області у 2025 році працює в межах Програми медичних гарантій, має договір з НСЗУ «Медична допомога при пологах».
В пологовому будинку є пологове, гінекологічне відділення та відділення патології вагітних. Цілодобово працює бригада лікарів акушер-гінекологів, анестезіолог та педіатр-неонатолог.
Щоб потрапити на пологи, треба мати з собою обмінну карту з результатами обстеження під час вагітності, паспорт, декларацію з сімейним лікарем.
До пологового можна звернутись самостійно, за направленням лікаря жіночої консультації або викликати бригаду екстренної медичної допомоги.
Новонародженій дитині проводять скринінги щодо вад розвитку серця, перевірку розвитку слуху, обстеження на 21 спадкове захворювання. При відсутності протипоказань і з дозволу мами проводиться вакцинація проти гепатиту В, туберкульозу.
У пологовому є палата інтенсивної терапії новонароджених, куди потрапляють діти, яким потрібна допомога відразу після народження. Палата оснащена всією необхідною апаратурою.
ТРОХИ ЦИФР
За 2024 рік у Ворзелі народилося 409 малюківа, з них 212 хлопчиків та 197 дівчат. Народилося і 4 двійні. Матері є не тільки мешканками Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля. 20-25 % відсотків проживають у віддалених населених пунктах Бучанського району.
За минулий рік Ворзель збагатився на 21 малюка ( минулого року на 27 діток), Ірпінь на 151 ( минулого 145), Буча на 104 (минулого 106).
Половина породіль є внутрішньо переміщеними особами.
У 165 матусь – це були перші пологи, у 130 – другі, у 81 -треті і 27 мам вже мали четверо або більше діток.
Ось такі оптимістичні цифри. Побажаймо малечі щасливої долі, а їх батькам радості бачити, як росте їх дитина.
І подякуймо персоналу Ірпінського пологового будинку за фахове і сумлінне відношення до своєї роботи.
Деякі фото надані Інною Щоголєвою
Інші публікації про Ірпінський пологовий будинок
Як пережив окупацію пологовий будинок у Ворзелі | Українська Народна Рада Приірпіння
«Щоб жодна жінка не поверталася з роддому без дитини» | Українська Народна Рада Приірпіння
Данута КОСТУРА
Popularity: unranked [?]