Данута КОСТУРА

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відкрилась виставка «Ікони на ящиках з-під озброєнь». Це – «Богородичний цикл», один з чергових проектів київських художників Соні Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка .
Богородичний цикл присвячено викраденим і депортованим росією українським дітям. Він призваний, зокрема, привернути увагу світової громадськості до цієї надзвичайно чутливої теми.
Під час презентації Олександр Клименко написав на іконах імена восьми українських дітей, які знаходилися у російських лабетах.

Їх з великими зусиллями було повернуто на рідну Батьківщину. Проте десятки тисяч неповнолітніх дітей продовжують знаходитися на російській території. Їх виховують у ненависті до України.
Головна ідея проєкту — перетворення смерті, символом якої є ящик з- під озброєнь, на життя, що уособлює ікона. Ікона Богородиці в українській духовній традиції є покровителькою українських матерів.

Виставка приурочена до роковин повномасштабного російського вторгнення і є одним із заходів в рамках Всеукраїнського Дня Молитви.
Супроводжував презентацію ікон своїм співом хор Патріаршого собору.

Одинадцять років тому київські художники Соня Атлантова та Олександр Клименко почали малювати ікони на дошках з ящиків, в яких знаходилося озброєння для нашої армії. Привезені ці ящики з зони бойових дій. Ікони, написані на них, є промовистими свідками цієї війни.
Виставку побачили у 21 країні, 113 містах, на 200 локаціях. Кошти з реалізації ікон художники направляють у військові шпиталі.

Виставка нагадує всім про реальну війну, яку веде росія на європейській території і про загрози, які вона несе людству.
Данута КОСТУРА
Popularity: unranked [?]